Scania prezentuje nowy, udoskonalony autobus turystyczny

27 września 2021, 10:09

Starannie zaprojektowane miejsce kierowcy, większy komfort pasażerów, podwozie o wyższej nośności oraz redukcja zużycia paliwa to kilka zalet nowej generacji autobusów Scania Touring.

Nośność przedniej osi autobusu nowej generacji została podniesiona o 500 kg, co wpływa korzystnie na rozłożenie masy w pojeździe, zwiększa pojemność pasażerską i pozwala zabrać większą ilość bagażu. Przednia część autobusu z miejscem dla kierowcy i pilota została udoskonalona.

– Jesteśmy przekonani, że opracowane przez nas miejsce kierowcy należy do najlepszych w branży. Jest ergonomiczne, zapewnia odpowiednią widoczność i poczucie panowania nad pojazdem. Zaprojektowane od nowa zawieszenie oraz bardziej płynna zmiana biegów znacznie podnoszą komfort kierowcy, jak i pasażerów – mówi Åke Allard, dyrektor rozwoju produktu, Scania Buses & Coaches.

Użytkownicy docenią również nowe systemy wspomagające jazdę, w tym układ monitorujący uwagę kierowcy oraz system zapobiegający ewentualnej kolizji podczas zmiany pasa ruchu.

– Systemy te wraz ze zmianami w konstrukcji autobusu oraz własnościami jezdnymi podnoszą bezpieczeństwo wszystkich osób w pojeździe oraz zwiększają dyspozycyjność poprzez zapobieganie wypadkom i ograniczanie ich skutków – wyjaśnia Allard.

Paliwo jest jednym z głównych składników kosztów użytkowania. W autobusach Scania Touring nowej generacji zużycie paliwa i emisja spalin ulegają redukcji nawet o 6% i to bez wpływu na osiągi. To zasługa bardziej wydajnego układu napędowego oraz nowych urządzeń wspomagających jazdę, takich jak adaptacyjny tempomat przewidujący trasę pojazdu.

Stałe monitorowanie danych eksploatacyjnych, które jest podstawą planów obsługowych Scania, umożliwia dopasowanie obsługi do potrzeb każdego autobusu z osobna i wykorzystanie jego możliwości użytkowych.

Nowa usługa Scania Zone pozwala na bieżąco dostosowywać funkcjonowanie pojazdu do poruszania się po uprzednio zdefiniowanym obszarze. Możliwość ograniczenia prędkości pojazdu w określonych miejscach oznacza większe bezpieczeństwo, mniejszy hałas oraz mniejszą ilość szkodliwych spalin.

Aby dowiedzieć się więcej o autobusach turystycznych Scania Touring oraz innych rozwiązaniach Scania dla użytkowników autobusów należy odwiedzić stronę  scania.com/travelshowroom

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!