Jak przemienić prostotę w źródło zysku? Zarządzanie dystrybucją oleju w warsztacie.

11 października 2021, 23:05

System zarządzania dystrybucją oleju GRACO Pulse Pro upraszcza proces dozowania płynów w warsztacie i czyni go bardziej intuicyjnym, zapewniając przejrzystość, produktywność i dochodowość.

GRACO PULSE PRO. UZNANA JAKOŚĆ. WIODĄCA TECHNOLOGIA.

CO POZWALA UZYSKAĆ WGLĄD W DOZOWANIE I ZARZĄDZANIE DYSTRYBUCJĄ OLEJU?

Transparentność.
Monitorowanie każdej kropli, w każdej chwili – automatycznie – minimalizacja  ubywania płynów, wychwytywanie błędów i niezgodności.

 

Odpowiedzialność.
Znajdowanie źródeł  problemów dzięki zaawansowanej technologii, włączając w to automatyczne alarmy i spersonalizowane raporty.

 

Integracja.
Zbieranie danych, integracja ich z popularnymi systemami DMS i udostępnianie innym osobom w celu aby poprawiania planowania, zarządzania zasobami, cenami i innymi procesami.

 

Mobilność.
Bezproblemowa integracja mobilnych jednostek dozujących i zwijadeł, aby usprawniać pracę technikom.

ŚLEDZENIE DOZOWANYCH PŁYNÓW BEZPRZEWODOWO, AUTOMATYCZNIE I Z DUŻĄ PRECYZJĄ – TO MOŻLIWE!

System zarządzania dystrybucją oleju Graco Pulse Pro jest najnowszą technologią lidera branży zarządzania płynami, wdrażanej w Polsce przez Elwico Serwis – certyfikowanego partnera.

Pulse Pro to zaawansowana bezprzewodowa technologia, stworzona, aby precyzyjnie śledzić dozowane płyny, przeprowadzać kluczowe analizy i automatycznie generować raporty, dzięki czemu łatwiej można podejmować ważne decyzje – to czyni system Graco Pulse Pro wszechstronnym, wygodnym i łatwym w użyciu.

CO POMAGA UPROŚCIĆ ZARZĄDZANIE DYSTRYBUCJĄ OLEJU?

 • Wiedza, ile dokładnie płynu zostało zużyte, na którym stanowisku i przez kogo – poprawia zarządzanie systemowymi zasobami.
 • Szybka, łatwa bezprzewodowa konfiguracja – redukuje koszty montażu i eliminuje potrzebę posiadania dodatkowego komputera.
 • Dostosowane do indywidualnych potrzeb, generowane automatycznie raporty – ułatwiają podejmowanie decyzji.
 • Parowanie każdego dozowania bezpośrednio ze zleceniem serwisowym – zapewnia dokładne rozliczanie.
 • Bezproblemowe dodawanie nowych komponentów instalacji – rozbudowa wraz ze wzrostem potrzeb.
 • Integracja systemu z istniejącym systemem DMS – pomaga łatwiej udostępniać informacje w firmie.

Skalowalność – szybkość montażu systemu Graco Pulse w niemal każdym środowisku. Zarówno w nowych obiektach, jak i w tych już istniejących. W jednym budynku lub w wielu budynkach jednocześnie. Pozwala to uniknąć nadmiernych kosztów montażu i związanych z montażem opóźnień.

Precyzyjne fakturowanie. Automatyczne przypisywanie każdej kropli płynu do każdego zlecenia upraszcza fakturowanie i maksymalizuje potencjalne zyski.

 

Prostota. Ograniczanie niespodziewanych zdarzeń, zakłóceń i opóźnień. Przepływ płynów jest śledzony i natychmiast automatycznie zapisywany, dzięki czemu technicy mogą poświęcić więcej czasu swojej pracy – obsługując więcej zleceń klientów.

 


Zarządzanie zasobami. Monitorowanie zasobu płynów i planowanie ich uzupełnienia, aby zminimalizować opóźnienia i zbędne koszty.

ZARZĄDZANIE DYSTRYBUCJĄ OLEJU GRACO PULSE PRO – WYDAJNOŚĆ STAJE SIĘ TYM, CO WYRÓŻNIA

Technicy dozują olbrzymie ilości płynów, włączając w to oleje ropopochodne i syntetyczne, płyn chłodniczy, smar przekładniowy, płyn do spryskiwaczy i wiele więcej. To jedno z zadań najczęściej wykonywanych przez techników w warsztatach. Dlatego ważne jest, aby utrzymać ten proces pod kontrolą. W końcu każda kropla się liczy – znaczenie ma każdy grosz.

Zastosowanie Systemu Zarządzania Dystrybucją Oleju Graco Pulse Pro pomaga przejąć pełną kontrolę nad zarządzaniem płynami w serwisach lub warsztatach, a także w terenie. Elwico Serwis zapewnia wsparcie zarówno na miejscu w siedzibie Klienta, jak i zdalnie.

Świadomość, ile i jakiego płynu trafia w dane miejsce, kiedy jest on tam dozowany oraz przede wszystkim kto dokonał dozowania, pozwala kadrze zarządzającej podejmować sprawniej decyzje, upraszczać operacje, redukować koszty oraz odkrywać ukryte wcześniej, potencjalne nowe źródła dochodów.

W jaki sposób i innowacja prowadzi do płynnej współpracy?

Nowoczesne systemy zarządzania dystrybucją oleju śledzą aktywności związane z płynem i monitorują zasoby od zbiornika aż do dozownika – od serwisu do biura – dzięki czemu osoby zarządzające otrzymują pełne informacje w czasie rzeczywistym i mogą podejmować decyzje, które pomagają doprowadzać do zwiększenia produktywności i dochodowości całej organizacji.

CO POMAGA ODKRYWAĆ UKRYTE DOCHODY I WYZNACZAĆ NOWY STANDARD PRACY? – KLUCZOWE ELEMENTY SYSTEMU

Hub Pulse

Wystarczy podłączenie Hub Pulse do źródła zasilania i sieci lokalnej, aby móc go używać – bez dodatkowego oprogramowania lub komputera.

Uzyskanie dostępu do narzędzi monitorujących i raportujących następuje natychmiast, z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu, włączając w to komputery, tablety, czy smartfony.

Oprogramowanie Pulse

Uzyskanie szybkiego, skonsolidowanego obrazu wszystkich dozowań z całego warsztatu odbywa się przez specjalnie zaprojektowaną, intuicyjną i prostą w użytkowaniu aplikację, możliwą do obsłużenia z poziomu przeglądarki internetowej.

Pozwala to stale monitorować poziom płynu w zbiornikach. Generowane są możliwe do spersonalizowania raporty i automatyczne powiadomienia via e-mail. Pozwala to na natychmiastowe udostępnianie kluczowych informacji wskazanym osobom.

A co z integracją z DMS/ERP i raportowaniem?

System Graco Pulse można integrować z popularnym systemem DMS/ ERP w celu łatwiejszego przyjmowania zamówień.

Wraz z każdym dozowaniem, dane są zapisywane i dostarczane do systemu DMS, gdzie inni uprawnieni użytkownicy mogą sprawdzać wszelkie zapisane informacje i skuteczniej podejmować decyzje. Elwico Serwis wspiera Klientów we wdrożeniach procesów integrujących wewnętrzne DMS z Graco Pulse.

Dzięki dozownikowi z miernikiem Graco Pulse technicy mogą wprowadzać swój dedykowany kod PIN i inne niezbędne dane na dużym, intuicyjnym w obsłudze wyświetlaczu znajdującym się bezpośrednio na mierniku. Możliwe jest także użycie karty zbliżeniowej NFC – gdzie zapisywane są wszystkie dane – osoba obsługująca, numer miernika oraz dane zlecenia.

Monitor poziomu płynu TLM w zbiorniku umożliwia dzięki sensorom ultradźwiękowym automatyczne sprawdzanie poziomu płynu w zbiorniku.

Dzienne raporty z funkcją personalizacji, zawierające szczegóły dotyczące objętości, rozbieżności, alarmów i wielu innych czynników, mogą być natychmiast wysyłane do odpowiednich osób.

 

Kontroler pneumatyczny pompy Pulse wyzwala automatyczne odcinanie dopływu powietrza do pompy, kiedy ta nie jest używana. Zapobiega to uszkodzeniom przewodów oraz wyciekom płynów ze zbiorników.

 

Wzmacniacz sygnału

Dostępny jest szeroki wybór dodatkowych urządzeń umożliwiających rozbudowę systemu Graco Pulse „Tu i teraz”. Dozowanie płynów w warsztacie możliwe jest gdziekolwiek bez rezygnowania z bezpieczeństwa lub produktywności. Aby łatwiej było dozować płyny bez angażowania dodatkowych zasobów oraz bez opóźnień, technicy mogą używać zestawy z wózkiem do transportu 200L beczek z olejem.

ZARZĄDZANIE DYSTRYBUCJĄ OLEJU DZIĘKI GRACO PULSE MANAGEMENT – JAK ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA SŁUŻY W NOWOCZESNYM WARSZTACIE?

Przeprojektowany przez doświadczoną grupę inżynierów – bazując na tysiącach godzin testów i informacji zwrotnych od klientów z całego świata – system Graco Puls Pro oferuje znaczące ulepszenie znanego wcześniej Systemu Zarządzania Oleju Matrix zapewniając szeroki zakres dodatkowych, zaawansowanych komponentów jak i nowych możliwości.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA SYSTEMU DOZOWANIA PŁYNÓW PULSE

 • Kompatybilny z olejami na bazie ropy naftowej jak i z olejami syntetycznymi (włącznie z płynem do automatycznych skrzyń biegów i smarem przekładniowym), płynami chłodniczymi oraz płynami do spryskiwaczy.
 • Mierniki o dużej przepustowości aż do 68 l/min (18 GPM)
 • Oprogramowanie dostępne z poziomu większości najpopularniejszych przeglądarek internetowych.
 • Certyfikacja umożliwiająca używanie systemu z obecnymi dostawcami oprogramowania, takimi jak Reynolds & Reynolds®, CDK Global® (dawniej ADP), Procede Software, Dealertrack, oraz PBS Systems
 • Praca na zasilaniu od 100 do 240 V AC dla produktów podłączanych do sieci lub zasilanie bateriami alkalicznymi AA dla produktów zasilanych za pomocą baterii.

Zastosowania w przemyśle

Systemu Zarządzania Dystrybucją Oleju Graco Pulse Pro w dowolnym miejscu, w którym chcesz monitorować dozowania i odmierzać dozowane płyny. Także w sektorze przemysłowym.

Ze względu na fakt, iż system jest w pełni bezprzewodowy, składając się z dwóch elementów, może on być błyskawicznie zamontowany, ułatwiając zarządzanie dozowanymi płynami i zapewniając maksymalizację dochodów w niemal każdym środowisku.

BEZPRZEWODOWY SYSTEM ZARZĄDZANIA DYSTRYBUCJĄ OLEJU sprawdza się w:

 • Autoryzowanych Centrach Serwisowych
 • Obsłudze Ciężkiego Sprzętu
 • Obsłudze Flot

System Zarządzania Dystrybucją Oleju Graco Pulse Pro został zaprojektowany z myślą o największych wyzwaniach w zarządzaniu płynami jakie można spotkać i doświadczyć.

Zapewnia zarówno technikom jak i kadrze zarządzającej całkowitą kontrolę oraz wgląd w każde dozowanie i możliwości analizy.

Firma Graco, założona w 1926 roku, należy do czołowych producentów elementów i systemów transferu płynów na świecie. Produkty Graco służą do tłoczenia, mierzenia, kontrolowania, dozowania oraz aplikacji szerokiego zakresu cieczy i materiałów lepkich używanych do smarowania  pojazdów w zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych.

Firma osiągnęła sukces dzięki nieustannemu dążeniu do doskonałości technicznej, produkcji na poziomie światowym i doskonałej obsłudze klientów.

Współpracując ściśle z wykwalifikowanymi dystrybutorami, firma Graco oferuje systemy, produkty i technologie, które ustanawiają standardy jakościowe w wielu branżach zajmujących się transferem płynów. Ciągłe inwestycje firmy Graco owocują innowacyjnymi rozwiązaniami dla różnorodnych rynków na całym świecie.

Firma Elwico działająca w branży motoryzacyjnej od ponad 30 lat. Łączy siły w działaniach wdrożeniowych Graco Pulse w Polsce. Popularyzuje nowoczesne technologie, zapewniając bezpośrednią obsługę wszystkim użytkownikom, zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Więcej informacji możesz znaleźć na stronie Elwico Serwis.

Opublikowane przez: TruckFocus.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!