Nissens ogłosił współpracę z TitanX

8 października 2021, 10:34

Ogłoszenie strategicznej współpracy, pomiędzy TitanX, globalnym dostawcą rozwiązań układów chłodzenia do pojazdów użytkowych, a Nissens Automotive, to efekt zawarcia umowy o strategicznej współpracy, przewidującej dystrybucję na wyłączność produktów tych dwóch renomowanych marek IAM.

– To partnerstwo tworzy ramy dla umowy na wyłączność, którą nasza marka zawarła z Nissens Automotive, a której celem jest wzmocnienie naszej europejskiej marki dedykowanej samochodom ciężarowym – TitanX. Zróżnicowana sprzedaż to strategiczny cel TitanX i dążymy do zapewnienia jak najlepszych rozwiązań termicznych zarówno dla obecnych, jak i dla przyszłych środków transportu. Dzięki partnerstwu z Nissens Automotive już teraz zapewniamy silny i efektywny kanał dystrybucji dla naszej marki TitanX – mówi Cedric Huslin, CEO marki TitanX.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego strategicznego partnerstwa z TitanX – to jeden z wiodących dostawców w segmencie ciężkich pojazdów użytkowych. Dzięki tej współpracy TitanX uzyska dostęp do kompleksowej sieci dystrybucyjnej Nissens Automotive w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych, a my skorzystamy z najnowszych technologii termicznych w segmencie samochodów ciężarowych. W przyszłości technologie będą się szybko zmieniać i rozwijać, a ponieważ wprowadzane są nowe pojazdy elektryczne (NEVs), bardzo ważne jest, aby móc oferować klientom IAM najnowsze technologie, obejmujące na przykład układy zarządzania ciepłem w ciężarówkach napędzanych elektrycznie – mówi Klavs Thulstrup Pedersen, Managing Director w Nissens Automotive.

Partnerstwo to zapewnia obustronne korzyści zarówno marce TitanX, jak i firmie Nissens Automotive. Chociaż umowę na wyłączną dystrybucję zawarto stosunkowo niedawno, współpraca pomiędzy TitanX a Nissens Automotive ma historyczne korzenie, dzięki wieloletniej współpracy pomiędzy AVA/Highway i TitanX. W 2020 roku firma Nissens Automotive przejęła firmę AVA Cooling w Europie.

– TitanX oraz Nissens Automotive wspólnie zobowiązują się przyczyniać się do bardziej zrównoważonej przyszłości poprzez redukcję śladu węglowego branży transportowej. Stworzenie skutecznego i kompetentnego rynku IAM, z myślą o nowych pojazdach elektrycznych, ma być kluczowym aktywatorem nowej gospodarki energetycznej. Wspólnie nasze marki mogą wspierać przechodzenie na gospodarkę ekologiczną w sektorze IAM – podkreśla Matt Moore, Vice President Research, Development & Engineering w TitanX.

– Z początku firma Highway International miała przyjemność wprowadzić markę TitanX do sektora IAM. Od wielu lat utrzymujemy, a wręcz rozszerzamy naszą współpracę. Jesteśmy dumni, że dzięki tej partnerskiej umowie na wyłączność DSD – spółka należąca do TitanX – oraz Nissens Automotive będą jedynymi partnerami marki TitanX w Europie. W efekcie nasza wieloletnia współpraca zyska dodatkową siłę napędową, a osobiście dostrzegam bardzo obiecujące perspektywy wspólnego partnerstwa pomiędzy TitanX i Nissens Automotive – mówi Bogdan Szymanowski, COO AVA Group.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!