Bezpieczna podróż z dodatkami do paliw Black Arrow ‘Czarna Strzała’

29 listopada 2021, 23:31

Termin „dodatki do paliwa” to dość ogólne zagadnienie. W uproszczeniu można powiedzieć, że wszystkie środki, które dolewamy do baku pojazdu podczas tankowania są dodatkami do paliwa. Jednak każdy z nich może pełnić inną rolę: zabezpieczającą, profilaktyczną  lub czyszczącą.

Jeden z najpopularniejszych na rynku dodatków do oleju napędowego – Dieselskydd marki Black Arrow nazywany także „Czarną Strzałą” jest depresatorem paliwa. Zapobiega wydzielaniu się parafiny w oleju napędowym w niskich temperaturach i w ten sposób chroni układ paliwowy przed potencjalnym zagrożeniem. Ten oryginalny i wysoce skoncentrowany (1:1000) depresator ułatwia uruchomienie i pracę silnika wysokoprężnego w niskich temperaturach. Jest skuteczny do -39°C (w zależności od właściwości i temperatury użytego oleju napędowego). Co więcej, po dodaniu do oleju napędowego zgodnie z podanym sposobem użycia, paliwo spełnia wymogi normy PN-EN 590+A1:2011. Jest więc odpowiedni dla wszystkich silników diesla oraz podzespołów w układzie paliwowym, zgodnie z tą normą m.in dla filtra DPF. Wystarczy wlać odpowiednią ilość preparatu do zbiornika paliwa bezpośrednio przed tankowaniem (np. 50 ml preparatu na 50L paliwa). Pamiętajmy, że wytrącanie się kryształów parafiny w oleju napędowym może następować już w temperaturze zbliżonej do 0°C.

Dodatek do paliwa – diesel Black Arrow zaleca się stosować profilaktycznie, nie tylko w okresie występowania niskich temperatur. Zadaniem tego produktu jest usuwanie zanieczyszczeń z paliwa i zapobieganie problemom z uruchomieniem i hałaśliwą pracą silnika. Czyszcząc elementy wtryskiwacza i usuwając wilgoć, zapobiega nadmiernemu wydzielaniu się spalin oraz zapychaniu się dysz wtryskowych. Produkt jest bezpieczny dla wszystkich silników diesla, również wyposażonych w DPF. Należy go wlewać bezpośrednio do zbiornika paliwa. Jedno opakowanie przeznaczone jest na ok. 50 litrów oleju napędowego.

Środek do czyszczenia układu paliwowego – diesel Black Arrow przydaje się szczególnie wtedy, kiedy podejrzewamy, że nasz układ paliwowy został już zanieczyszczony. Usuwa on osady z układu wtryskowego, zaworów i innych elementów układu, przywracając pełną sprawność silnika. Posiada bardziej skoncentrowany skład niż dodatki do paliwa przeznaczone profilaktycznemu, regularnemu stosowaniu. Jest przeznaczony do wykorzystywania w dłuższych odstępach czasowych np. co 4-5 tankowań. Produkt wlewa się bezpośrednio do prawie pustego zbiornika paliwa, jazdę kontynuuje przez ok.10 min., a następnie tankuje olej napędowy.

Podsumowując, jeżeli posiadamy samochód z silnikiem diesla, który w okresie jesienno-zimowym chcemy uchronić przed wytrącającymi się parafinami w niskich temperaturach potrzebujemy depresatora paliwa tj. Dieselskydd Black Arrow.  Jeżeli  zaś chcemy stosować regularną profilaktykę, by utrzymać nasz silnik w czystości i jak najdłużej zachować optymalne parametry pracy, wybierzmy dodatek do paliwa – diesel Black Arrow. Gdy zaś podejrzewamy, że w układzie paliwowym naszego silnika już znajdują się zanieczyszczenia, wybierzmy środek do czyszczenia układu paliwowego-diesel Black Arrow.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową charakterystyką i działaniem dodatków do paliw Black Arrow.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!