Nowy prezes Renault Trucks Polska

15 listopada 2021, 11:42

Nowym prezesem Renault Trucks Polska został Valery Muyard. 1 listopada zastąpił on na stanowisku dotychczasowego prezesa Philippe’a Gorjux.

– Valery wnosi swoje doświadczenie do grupy Volvo. Zajmował różne stanowiska w Europie i Azji, zarządzając organizacjami detalicznymi, spółkami rynkowymi i spółkami partnerskimi. Bardzo się cieszę, że mogę powitać Valery’ego w naszym zespole zarządzającym, aby rozwijać naszą działalność Renault Trucks w Polsce. – powiedział Christophe Deshayes, Wiceprezes ds. sprzedaży Renault Trucks w Europie.

Nowy prezes Renault – doświadczenie zawodowe

Valery Muyard rozpoczął karierę biznesową w branży motoryzacyjnej w 1995 roku w Wielkiej Brytanii, dołączając do firmy MAN.

Od 2000 roku pracuje w Grupie Volvo zajmując różne stanowiska w organizacji. Od 2000 do 2007 r. odpowiedzialny był za globalny dział zakupów w Volvo Construction Equipment i Volvo Powertrain.

W latach 2008 – 2009 jako dyrektor ds. strategii dystrybucji i handlu detalicznego w Pekinie w Chinach był odpowiedzialny za Renault Trucks, UD Trucks i Volvo Trucks na Azję i Oceanię.

Kolejne dwa lata zarządzał rynkami Bułgarii i Serbii dla Renault Trucks jako Dyrektor Zarządzający. Stworzył organizację i zdefiniował strategię ekspansji, która doprowadziła do wzrostu udziału w rynku z 5 do 25% oraz poprawę przychodów w obszarze posprzedażnym o 15%. W latach 2011-2019 zarządzał organizacjami rynkowymi w Tajlandii, Singapurze i Indonezji odpowiedzialnymi za Renault Trucks, UD Trucks i Volvo Trucks. W Singapurze rozwinął organizację sprzedaży, co doprowadziło do 25% wzrostu sprzedaży w latach 2013-2014 i pozycji numer 1 w segmencie pojazdów ciężkich. W Indonezji nagrodzony został tytułem „Market of the Year” w 2018 roku oraz „Inspiring Leadership” w 2019 roku. Od 2019 roku mianowany na stanowisko President Director – Head of JV w UD Astra Motor Indonesia, 50:50 Joint Venture pomiędzy Volvo Group i Astra International utworzone w 2019 roku w celu zarządzania całym biznesem UD Trucks w Indonezji.

Wykształcenie: Tytuł magistra nauk ścisłych uzyskany na Uniwersytecie w Lyonie we Francji. Żonaty, dwie córki. Miłośnik sportu (bieganie, jazda na rowerze, narciarstwo). Zainteresowany odkrywaniem nowych krajów i miejsc.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!