Zwiększony zasięg Master ZE

26 listopada 2021, 10:20

Elektryczny Renault Trucks Master Z.E. został wyposażony w nowe akumulatory o pojemności 52 kWh. Taka wielkość pozwala wydłużyć efektywny zasięg do 190 km. Furgon o napędzie elektrycznym to odpowiednie narzędzie pracy znajdujące zastosowanie w środowiskach miejskich. W nowej wersji będzie dostępny wiosną 2022 r.

Pojemność akumulatorów trakcyjnych elektrycznego Renault Trucks Master Z.E. została zwiększona z 33 do 52 kWh. Ta nowa wielkość wydłuża efektywny zasięg do 190 km (oraz do 244 km według cyklu miejskiego WLTP). Przy użyciu szybkiej ładowarki, można uzyskać 80% stanu naładowania baterii po dwóch godzinach lub całkowicie naładować pojazd jedynie w 3 godziny.

Z lokalnie zerową emisją, Renault Trucks Master Z.E. nadaje się do jazdy w ścisłych centrach miast oraz strefach o ograniczonym dostępie. Dodatkowo, Renault Trucks Master Z.E. pozwala kierowcom operować w miastach z łatwością. Ten elektryczny pojazd użytkowy jest wyposażony w specjalne systemy takie jak kamery cofania czy czujniki martwego pola w lusterkach. Renault Trucks Master Z.E. ma także na swym pokładzie układ dźwiękowego ostrzegania pieszych, który jest aktywny przy prędkościach poniżej 30 km/h.

Elektryczny Renault Trucks Master występuje w trzech wariantach (furgon, podwozie pod zabudowę oraz platforma z kabiną) i sześciu wersjach (3 długości i 2 wysokości). Gwarancja na pojazd to dwa lata lub 100 000 km oraz aż 8 lat lub 160 000 km na akumulatory trakcyjne.

Renault Trucks Master Z.E. uzupełnia gamę pojazdów elektrycznych producenta, w skład której wchodzi również 16-tonowe D Z.E., 19-tonowe D Wide Z.E. oraz 26-tonowe D Wide Z.E.

Podobnie jak swój odpowiednik napędzany silnikiem wysokoprężnym, elektryczny Master jest dostępny w kompletacji Red Edition, będącej zastrzeżonym znakiem towarowym Renault Trucks. Pojazdy w tej wersji mają dodatkowe wyposażenie.

Charakterystyka techniczna Renault Trucks Master Z.E.

  • DMC: 3,1 t oraz 3,5 t
  • Moc maksymalna silnika: 57 kW
  • Moment maksymalny: 225 Nm
  • Prędkość maksymalna: 100 km/h
  • Akumulatory trakcyjne: 52 kWh, litowo – jonowe
  • Zasięg maksymalny: 244 km wg cyklu WLTP
  • Zasięg efektywny: do 190 km

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!