IVECO świętuje wyprodukowanie 1 600 000 egzemplarza Daily

9 grudnia 2021, 17:30

IVECO świętuje wyprodukowanie 1 600 000 egzemplarza modelu Daily. Samochód opuścił linię montażową w zakładach w Suzzarze (w prowincji Manuta we Włoszech), które zawsze były centrum produkcji lekkich pojazdów dostawczych IVECO.

Pojazd będący kamieniem milowym opuszczającym fabrykę to nowe Daily Furgon, w wersji 35C18H V, wyposażone w 3‑litrowy silnik wysokoprężny Euro VIE Heavy Duty o mocy 176 KM.

– Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięcia tego ważnego progu w naszym zakładzie, w którym Daily są produkowane od ponad 40 lat. Ten pojazd jest wzorcem na rynku, dzięki coraz bardziej zaawansowanym opcjom łączności zaspakajającym potrzeby klientów, zgodności z koncepcją zrównoważonego rozwoju oraz tradycyjnym wartościom, które zawsze były częścią DNA IVECO – powiedział Giorgio Ricci, dyrektor zakładów IVECO w Suzzarze.

Zespół fabryki w Suzzarze pracuje w synergii na każdym etapie procesu produkcyjnego — od montażu podwozia i nadwozia poprzez lakierowanie i dalszy montaż z zespołem napędowym aż po zamontowanie wykończenia wnętrza i kontrolę jakości finalnego produktu. W fabryce powstają również specjalne wersje do zastosowań wojskowych i pożarniczych. Od 2007 r. zakład pracuje zgodnie ze standardami WCM (World Class Manufacturing), czyli systemem produkcyjnym, którego celem jest eliminowanie usterek, marnotrawstwa i wypadków. Polega to na procesie ciągłego rozwoju, skoncentrowanym na angażowaniu każdego operatora w proces produkcyjny.

Zakład zdobył w ostatnim czasie „Nagrodę specjalną za doskonałą kulturę ulepszania”, przyznaną przez Agamus Consult, międzynarodową firmę z branży doradztwa menedżerskiego oraz niemieckie czasopismo Automobil Produktion.

Zgodnie z motto Mastering the unpredictable („Opanowanie nieprzewidywalnego”) — bo tak można określić cel ulepszania technologii i środowiska pracy mimo trudnego rynku i aktualnej globalnej sytuacji — zakład w Suzzarze wykorzystuje wysoki poziom strategicznych kompetencji swojego zespołu, aby zmienność, niepewność, złożoność i niejednoznaczność (VUCA) motywowały do ciągłego doskonalenia ludzi i procesów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!