Pilotażowy program autonomicznych ciężarówek w Europie i Chinach

, 3 stycznia 2022, 9:20

IVECO, marka pojazdów użytkowych należąca do CNH Industrial, nawiązała współpracę z firmą Plus (dawniej Plus.ai), globalnym dostawcą technologii do autonomicznych pojazdów ciężarowych. IVECO będzie europejskim partnerem Plus w nowym programie pilotażowym w Europie i Chinach, który rozpocznie się od weryfikacji autonomicznej technologii Plus i jej integracji z najnowszą generacją pojazdów ciężarowych IVECO S‑WAY.

Pierwszy wspólny test posłuży sprawdzeniu i wykazaniu możliwości systemu Plus zastosowanego w samochodzie IVECO S‑WAY w zróżnicowanych warunkach środowiskowych i drogowych. Seria testów, obejmujących zarówno sytuacje, w których za kierownicą siedzi człowiek, korzystający z rozwiązania PlusDrive, jak i jazdę w pełni autonomiczną na tzw. poziomie 4, pomoże zgromadzić dane i zweryfikować integralność projektu w produkcji autonomicznych S‑WAY.

Marco Liccardo, desygnowany na stanowisko Chief Technology & Digital Officer w Grupie IVECO, powiedział:

– Plus – jedyna firma oferująca technologię autonomicznej jazdy do samochodów ciężarowych, która rozpoczęła już dostarczanie komercyjnego produktu klientom z sektora ciężkiego transportu – opracowała także przekonującą strategię wprowadzenia najpierw rozwiązania wymagającego jeszcze obecności kierowcy, a następnie w pełni autonomicznego pojazdu ciężarowego poziomu 4. Jest to zgodne z naszą skoncentrowaną na kliencie wizją bardziej zautomatyzowanego i bezpieczniejszego samochodu ciężarowego, którego eksploatacja przekłada się na zwiększenie produktywności i obniżenie kosztów operacyjnych.

– Zawsze podkreślaliśmy potrzebę ekspansywnego testowania jako sposobu weryfikacji możliwości systemu autonomicznej jazdy w zakresie radzenia sobie ze zróżnicowaną pogodą, terenem i sytuacjami na drodze. Ten pilotażowy projekt przyspieszy nasze działania w kierunku uruchomienia produkcji autonomicznych ciężarówek, w których połączymy gotową do produkcji technologię autonomicznej jazdy na poziomie 4 firmy Plus z głębokimi kompetencjami inżynierskimi oraz koncentracją na bezpieczeństwie i zrównoważonym rozwoju IVECO – powiedział Shawn Kerrigan, dyrektor ds. operacyjnych i współzałożyciel Plus.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!