30 zestawów przestrzennych dla INDEKA

, 3 stycznia 2022, 10:37

Białe, charakterystyczne zestawy przestrzenne z logo Indeka są od lat dobrze znane klientom w Europie. Flota firmy, licząca ponad 260 pojazdów, powiększyła się właśnie o 30 zestawów kubaturowych Wesob na podwoziach Renault Trucks T 480 P6×2Low.

– Nasz wybór wynika z wieloletnich dobrych doświadczeń z grupą Volvo. Jesteśmy też zadowoleni z pojazdów Renault T, które użytkujemy we flocie już trzeci rok – skomentował podczas przekazania partii pojazdów sam właściciel Bogusław Indeka, prowadzący z synami firmę rodzinną.

Modele Renault Trucks T odebrane jeszcze w 2019 r. mają już na licznikach przebieg na poziomie 450 do 500 tys. km i jak podkreślił właściciel, pod względem obsługowym, nie odbiegają od dotychczasowej floty pojazdów. Pełną obsługę gwarancyjną pojazdów zapewnia autoryzowany Serwis Józef Skrzypa, z którym przewoźnik współpracuje od wielu lat.

– Nowe pojazdy będą woziły towary kubaturowe w ruchu międzynarodowym dla światowych koncernów – liderów branży opakowaniowej, higienicznej i automotive – wyjaśnił Konrad Indeka, dyrektor zarządzający w tej rodzinnej firmie.

Ważnym elementem decyzji podjętej przez przewoźnika była nie tylko dobra opinia o jakości usług producenta, ale i rosnące wymagania klientów co do jakości i terminowości pracy przewozowej.

Grupa Indeka rozwija się na rynku transportowo-spedycyjnym od ponad 30 lat. Siedziba główna firmy mieści się w Kobylnicy k. Słupska, gdzie oprócz zaplecza administracyjnego znajduje się również hala serwisowa, myjnie oraz strzeżony parking ciężarowy. Przewoźnik ma również oddziały m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Hiszpanii i Holandii.

Jesteśmy dumni, że wybrali Państwo naszą markę do swojej floty. Miałem okazję zobaczyć jak prowadzona jest firma, i jak wyglądają jej centra logistyczne oraz czego Państwo dokonali. Jestem pod wielkim wrażeniem. Dziękujemy jeszcze raz za wybór i zaufanie. To przyjemność móc współpracować z tak solidnym i rzetelnym partnerem – skomentował Valery Muyard, prezes spółki Renault Trucks Polska podczas zwiedzania siedziby firmy w Kobylnicy.

Pojazdy uszyte na miarę

Podczas przygotowywania oferty sprzedażowej, Damian Kaczmarek, opiekun firmy Indeka z ramienia Renault Trucks, brał pod uwagę informacje o konfiguracji pojazdów dotychczasowej floty spółki i starał się, by nowe samochody nie odbiegały wyposażeniem od standardów firmy, a nawet w niektórych aspektach je przewyższały. Pojazdy zostały niemal „uszyte na miarę” według potrzeb przewoźnika, co potwierdzają też sami kierowcy. Świadczy o tym chociażby wyposażenie aut w większe zbiorniki paliwa o łącznej pojemności ok. 1500 l, które pomagają w planowaniu i optymalizacji długich tras.

Odebrane Renault Trucks T480 są napędzane najnowszym 13-litrowym silnikiem zgodnym z normą emisji spalin Euro VI Step E o mocy maksymalnej 480 KM (353 kW), współpracującym ze zautomatyzowaną skrzynią biegów Optidriver 2612F o 12 przełożeniach. Działanie hamulców zasadniczych wspomaga mocny zwalniacz Optibrake+ o mocy 382 kW przy 2300 obr/min.

Oszczędności w eksploatacji zapewnią firmie Indeka zainstalowane pakiety systemów ograniczających zużycie paliwa i wpływających na ekonomię jazdy Fuel Eco+. Są to m.in. elastyczny tempomat z funkcją Optiroll i system wyłączania silnika po 5 minutach. To także tempomat topograficzny Optivision pozwalający na paliwooszczędny dobór biegów w zależności od aktualnego ukształtowania terenu i obniżanie prędkości o nawet 10 km/h, jeśli akurat sprzyja to zmniejszeniu spalania. Uzyskanie maksymalnej wydajności eksploatacji wspiera usługa OptifleetCheck, pozwalająca na generowanie raportów danych technicznych do kontroli zużycia paliwa w pojeździe przez kierowcę.

– Przy doborze konfiguracji pojazdów, zależało nam na przestrzeni w kabinie i komforcie kierowców, stąd wybór najwyższej kabiny High SleeperCab w najbogatszym wariancie wykończenia i wyposażenia Ultimate – dodał Tomasz Indeka, menedżer ds. serwisu w firmie. Kierowcy docenią wygodną górną leżankę z drabinką z możliwością transformacji w półkę i siatkę na bagaże. Oprócz licznych schowków na rzeczy osobiste i drobiazgi, w kabinie jest również lodówka o pojemności 40 l w schowku środkowym pod kanapą, wyciszona z termostatem i kontrolą akumulatorów pojazdu.

Smaku dodaje fakt, że dwa pojazdy z odebranej partii zamówienia zostały dodatkowo doposażone m.in. w aluminiowe felgi Alcoa – to dla wyróżnienia kierowcy za zasługi dla firmy. Firma zabudowująca zestawy przestrzenne – Wesob – również dopasowała specyfikację do wymagań przewoźnika. Zabudowy wyposażono m.in. w trap przejazdowy, odsuwany i podnoszony dach i dodatkowe uszczelnienia. Zestawy wykonano zgodnie z wymaganiami normy EN 12642 XL.

– Każdy stanął na wysokości zadania, jeśli chodzi o przygotowanie naszych pojazdów – podsumował Bogusław Indeka.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!