Dwie ciężarówki PETRONAS Team De Rooy IVECO w dziesiątce przez pierwszą połowę rajdu Dakar 2022

14 stycznia 2022, 12:09

PETRONAS Team De Rooy IVECO osiągał spójne wyniki w pierwszych sześciu etapach rajdu. Janus van Kasteren dwukrotnie, w 3. i 4. etapie, zajmował trzecie miejsca, a młody Mitchel van den Brinck ukończył 6. etap z 11. lokatą, która jest jego dotychczasowym najlepszym wynikiem w Dakarze. Zespół spędził resztę dnia w pozytywnym nastroju, ciesząc się 4. i 8. lokatą w klasyfikacji ogólniej oraz 14. miejscem ciężarówki asystującej.

 

Janus van Kasteren przez cały ten czas utrzymywał spójny poziom, kończąc 3. i 4. etap na trzeciej pozycji i 5. etap na piątej. W 6. etapie zaliczył niewielkie opóźnienie — najpierw pomylił drogę na zakurzonym szlaku, a później uszkodził oponę, więc na metę dotarł dopiero jako ósmy. Cieszy się jednak z ogólnych wyników pierwszego tygodnia, który zamknął czwartym miejscem w klasyfikacji ogólnej, i rozpoczął drugi tydzień z nowym zapasem i determinacją.

Vick Versteijnen również jest bardzo zadowolony ze swojego pojazdu ciężarowego IVECO oraz wyników uzyskanych w pierwszym tygodniu. Etap 6. ukończył na dziesiątym miejscu, sprawnie radząc sobie z niebezpiecznym szlakiem na początku odcinka specjalnego i unikając uszkodzenia opon. Szczególnie podobał mu się przejazd przez wysokie wydmy w ostatniej części odcinka specjalnego. Pochwalił też swojego pilota Tuena van Dala i mechanika Randy’ego Smitsa za świetną współpracę.

Michel van den Brink za kierownicą zespołowej ciężarówki asystującej także radzi sobie bardzo dobrze. Towarzyszą mu pilot Richard Mouw i mechanik Bert van Donkelaar. Dziewiętnastolatek, który dopiero drugi raz bierze udział w Rajdzie Dakar jako kierowca, przewyższa oczekiwania, zająwszy w 6. etapie najlepsze jak dotąd jedenaste miejsce.

Team PETRONAS De Rooy IVECO zaczął drugi tydzień Rajdu Dakar z dobrej pozycji, z pozytywnymi perspektywami, gotowy do stawienia czołom kolejnym pasmom wydm i gór.

 

ZAŁOGI IVECO

  • #504 PETRONAS Team De Rooy IVECO: Janus van Kasteren (HOL), Marcel Snijders (HOL), Darek Rodewald (POL)
  • #515 PETRONAS Team De Rooy IVECO: Vick Versteijnen (HOL), Teun van Dal (HOL), Randy Smits (HOL)
  • #524 PETRONAS Team De Rooy IVECO: Mitchel van den Brink (HOL), Rijk Mouw (HOL), Bert Donkelaar (HOL)

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!