Technologia Aquablade™ na rynku wtórnym

14 lutego 2022, 23:35

Aquablade™ to innowacyjne rozwiązanie, które opiera się na precyzyjnym natrysku płynu na powierzchnię szyby pojazdu, uzyskiwanym dzięki wkomponowaniu dysz spryskiwaczy w pióro wycieraczki. Wycieranie szyby jest szybsze i bardziej równomierne niż w przypadku tradycyjnych wycieraczek. Jego jakość nie jest też zależna od prędkości jazdy. Sprawność wycieraczek Aquablade™ została potwierdzona w licznych testach, przeprowadzonych przez niemiecki Instytut Fraunhofera. W ostatnim czasie na rynku pojawiła się nowa referencja wycieraczki Aquablade™, przeznaczona do DAFów XF, CF (01/2020->).

Technologia Aquablade™ na rynku IAM

Instytut Fraunhofera dowiódł, że Aquablade™ umożliwia szybszą o 0,315 s reakcję kierowcy niż w przypadku tradycyjnego rozwiązania. W praktyce oznacza to skrócenie drogi zatrzymania przy prędkości 50 km/h o 4 metry, co odpowiada szerokości przejścia dla pieszych. Technologia Aquablade™ zadebiutowała jako oryginalne wyposażenie samochodów osobowych klasy premium.

Z czasem zaczęła być stosowana także w innych typach pojazdów, a od niedawna jest dostępna na rynku wtórnym, pod markami Valeo i SWF. Według obliczeń firmy Valeo, wycieraczki Aquablade™ są już obecne w ponad milionie pojazdów, poruszających się
po europejskich drogach.

Nowość w ofercie SWF Das Original Truck – Aquablade™ do DAFa XF i CF

Po sukcesie na rynku samochodów osobowych i autobusów, firma Valeo odniosła także sukces na rynku pojazdów ciężarowych. Od ponad roku wycieraczki w technologii Aquablade™ są montowane jako orginalne wyposażenie pojazdów ciężarowych DAF XF,CF *. Wycieraczki te, pod marką SWF Das Orginal Truck są dostępne na rynku wtórnym już od stycznia 2022r.

NOWOŚĆ
*Ref. 132580 – wycieraczka w technologii Aquablade™
– długość 580 mm, pakowana pojedynczo,
zastosowanie: DAF XF, CF (01/2020->)
numery OES 1542512, 1542514

Wydajny system dystrybucji płynu do spryskiwaczy zwiększa bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych. Jest to niezwykle istotne w przypadku pojazdów służących do przewozu ludzi. Wycieraczki Aquablade™ nie tylko zapewniają błyskawiczne czyszczenie szyby i tym samym polepszanie widoczności dla kierowcy. Są także niezawodnym wsparciem dla systemów bezpieczeństwa pojazdów. W przypadku wielu pojazdów najnowszej generacji, kamery i czujniki systemów wspomagania kierowcy umieszczone są na szczycie szyby czołowej. Strumień płynu z tradycyjnego spryskiwacza często tam nie sięga, zwłaszcza przy wyższych prędkościach jazdy. Dzięki zastosowaniu Aquablade™ problem ograniczonego pola widzenia kamer i czujników został wyeliminowany.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!