Xcelerator Siemensa pomoże firmie Daimler Truck osiągnąć neutralny ślad węglowy

21 lutego 2022, 9:16

Spółka Siemens Digital Industries Software ogłosiła, że dział pojazdów ciężarowych Daimler Truck wdrożył opracowane przez nią oprogramowanie Simcenter STAR-CCM+, które będzie wykorzystywane w procesie projektowania neutralnych emisyjnie pojazdów nowej generacji.

Platforma Simcenter stanowi jeden z elementów pakietu Siemens Xcelerator. Dzięki niej Daimler Truck zyska dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu komputerowego modelowania dynamiki płynów (CFD), które pozwolą na przejście z procesu opartego na podejściu CAE do wykorzystującego cyfrowe bliźniaki środowiska łączącego rzeczywistość fizyczną z wirtualną.

Daimler Truck planuje wykorzystywać Simcenter do poprawy własności aerodynamicznych pojazdów, a także do badania i optymalizacji innowacyjnych elektrycznych układów napędowych i systemów zarządzania energią, w tym także układów chłodzenia akumulatorów i technologii wodorowej. Oprogramowanie przyczyni się również do dalszego rozwoju tradycyjnych silników spalinowych i pozwoli projektować układy wydechowe obniżające emisję CO2.

Siemens i Daimler Truck będą również ściśle współpracować w procesie szkolenia inżynierów, którzy jako wysoko wykwalifikowani eksperci ds. symulacji pozwolą firmie Daimler Truck utrzymać w przyszłości pozycję lidera rynku.

– Ogłaszamy, że do naszej rozrastającej się rodziny klientów dołączyła właśnie firma Daimler Truck – komentuje Edwin Severijn, Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający EMEA, Siemens Digital Industries Software. – Digitalizacja ma kluczowe znaczenie dla wdrażania innowacyjnych rozwiązań w branży transportowej. Dzięki możliwości symulacji rzeczywistych parametrów produktów, platforma Simcenter STAR-CCM+ przyspiesza tempo innowacji, zapewniając nam wszystkim lepsze jutro.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!