IVECO Daily po raz trzeci z tytułem Lekkiego Samochodu Ciężarowego Roku w plebiscycie Van Fleet World

5 kwietnia 2022, 14:00

IVECO Daily w 7‑tonowej wersji triumfuje w edycji 2022 plebiscytu Van Fleet World Great British Fleet Awards, zdobywając już trzeci raz w historii i drugi raz z rzędu tytuł Lekkiego Samochodu Ciężarowego Roku.

Jury plebiscytu złożone z branżowych ekspertów wydawnictwa ocenia co roku pojazdy użytkowe eksploatowane we flotach. Tegoroczna edycja wróciła do formatu fizycznych wydarzeń galą zorganizowaną w Novotel London West. IVECO Daily trzeci raz triumfuje w kategorii Lekki Samochód Ciężarowy Roku. Wcześniej zwyciężał w niej w latach 2019 i 2021.

– Wzrost aktywności przedsiębiorstw w sektorach handlu elektronicznego, budownictwa i zaopatrzenia supermarketów przyczynił się do odrodzenia rynkowego popytu na takie pojazdy jak IVECO Daily w ubiegłym roku — powiedział redaktor naczelny Van Fleet World, John Kendall. – Dostępność wielu wersji nadwozia pomaga Daily utrzymać niesłabnącą popularność w tej rynkowej niszy.

Przy dopuszczalnej masie całkowitej w przedziale od 3,5 do 7,2 tony, IVECO Daily jest najbardziej elastyczną serią pojazdów użytkowych w swoim segmencie rynku. Pojazd jest dostępny jako furgon (również z drugim rzędem foteli), podwozie z kabiną pojedynczą lub załogową, podwozie ze zredukowaną kabiną oraz jako minibus, każda z wersji dostępna jest z kołami pojedynczymi lub bliźniaczymi na tylnej osi, z napędem na tył lub 4×4, oraz z różnymi rozstawami osi. IVECO Daily jest gotowy do każdego zadania transportowego. Konstrukcja oparta na ramie pozwala uzyskać ładowność do 4,9 tony w wersji podwozie do zabudowy, a kubatura przestrzeni ładunkowej furgonu to aż 19,6 m3. Jednocześnie Daily oferuje kierowcy pozycję podobną jak w samochodzie osobowym oraz maksymalną widoczność i zwrotność.

W odświeżonej wersji na 2022 r. IVECO wprowadza zmodernizowane i oszczędne silniki Diesla zgodne z Euro 6d final oraz VI‑E oraz silniki zasilane sprężonym gazem ziemnym (CNG), którym towarzyszy udoskonalona 6‑biegowa przekładnia manualna lub płynnie działająca 8‑biegowa przekładnia automatyczna HI‑MATIC. Do oferty powraca też napęd elektryczny — nowy e‑Daily zadebiutuje jeszcze w bieżącym roku. Na uwagę zasługują ponadto nowy przedni grill, cyfrowy asystent kierowcy IVECO Driver Pal oparty na technologii Amazon Alexa, pierwsze na rynku fotele wyściełane pianką z pamięcią kształtu oraz jedyne na rynku adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne AIR‑PRO.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!