Volvo zaprezentuje na IAA swoją drogę do zerowej emisji

12 lipca 2022, 11:01

Volvo Trucks zademonstruje swoją pozycję w dziedzinie elektromobilności na IAA Transportation, głównych światowych targach mobilności, transportu i logistyki. Producent pokaże również nowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa oraz najnowsze technologie służące dekarbonizacji transportu.

Tematem przewodnim Volvo Trucks na targach IAA Transportation for Commercial Vehicles, które odbędą się w dniach 20-25 września 2022 r., w Hanowerze, jest: “W Kierunku Wizji Zero” – zero emisji i zero wypadków.

Volvo Trucks zaprezentuje swoją ofertę elektrycznych samochodów ciężarowych z pięcioma różnymi modelami samochodów ciężarowych dostępnych w sprzedaży, w Europie. Firma pokaże również swoją ofertę usług dla elektrycznych samochodów ciężarowych, takich jak planowanie zasięgu i trasy, rozwiązania w zakresie ładowania oraz finansowanie. Ponadto, Volvo zademonstruje inne rozwiązania w zakresie układów napędowych, które umożliwiają przewoźnikom wyraźne postępy w kierunku do zerowej emisji.

– Razem z naszymi klientami i ich klientami realizujemy naszą Wizję Zero. Z niecierpliwością czekamy na możliwość pokazania naszych wspaniałych samochodów ciężarowych i usług, które umożliwiają przewoźnikom zmniejszenie emisji CO2 przy jednoczesnym prowadzeniu konkurencyjnej działalności. Niezależnie od układu napędowego – elektryczny, zasilany gazem czy konwencjonalny samochód ciężarowy z silnikiem wysokoprężnym – oferujemy rozwiązania zwiększające wydajność energetyczną i zmniejszające ślad węglowy – mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

W dziedzinie bezpieczeństwa Volvo Trucks zaprezentuje między innymi swój nowy system bezpieczeństwa, który ma pomóc w ochronie pieszych i rowerzystów. System obejmuje podwójny radar po każdej stronie samochodu ciężarowego, a także funkcje wspomagane kamerą.

Volvo Trucks będzie miało kilka samochodów ciężarowych dostępnych do jazdy testowych w zewnętrznej części targów, takich jak Volvo FL Electric i Volvo FE Electric. Ponadto, w zewnętrznej części targów będą prezentowane inne samochody ciężarowe, takie jak Volvo FH z systemem I-Save, Volvo FM LNG oraz Volvo FH16 do najcięższych zadań transportowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 16 lipca 2022, 7:06 2 0

To zacznijmy od tego że Szwecja opala elektrownie DREWNEM!!!

Odpowiedz