ITD na Master Truck Show

18 lipca 2022, 10:51

W miniony weekend Polska Nowa Wieś koło Opola była gospodarzem ogólnopolskiego zlotu ciężarówek Master Truck Show, który organizowany był już po raz 18. Swoje stoisko na tej motoryzacyjnej imprezie zaprezentowała także Inspekcja Transportu Drogowego.

Master Truck Show to Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych. To też liczne pokazy m.in.: motocyklowy trial, stunt motocyklowy, jazdy off-roadowe, pokazy lotnicze, specjalistycznego sprzętu, w tym ratownictwa drogowego. W tym roku odwiedzający zlot mogli podziwiać ponad 1200 ciężarówek.

O bezpieczeństwie, kierowcy ciężarówek mogli porozmawiać na stoisku Inspekcji Transportu Drogowego. Inspektorzy z Opola i Katowic udzielali porad i wyjaśniali wątpliwości dotyczące przepisów transportowych.

– To wspaniała impreza, która integruje środowisko trackerów, jest atrakcją dla miłośników motoryzacji, przyciąga całe rodziny. Ale jest też tu miejsce na promowanie bezpieczeństwa. W bezpośrednich rozmowach z kierowcami i przewoźnikami, inspektorzy wyjaśniają wątpliwości dotyczące przepisów regulujących transport drogowy, praw oraz obowiązków kierowców i przewoźników, czasu pracy, warunków przewozów drogowych, stanu technicznego pojazdów oraz nowych przepisów. Ta impreza łączy więc przyjemne z pożytecznym – ocenił Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Na stoisku ITD były atrakcje dla najmłodszych i dorosłych. Kolejka ustawiała się do trenażera, który umożliwia sprawdzenie czasu reakcji. W strefie edukacyjnej Krokodylka Tirka, nie zabrakło zagadek, krzyżówek, rebusów i malowanek. Najmłodsi otrzymali od Inspekcji drobne upominki, w tym elementy odblaskowe. Jak co roku, był również konkurs przeciągania pojazdu ITD. Wśród pięciu śmiałków była też kobieta. Przeciągnięcie furgonu zajęło jej 17,5 s. Zwycięzca rywalizacji wśród mężczyzn, przeciągnął furgon w 9,97 s. Inspekcja Transportu Drogowego uczestniczy w największej w Europie imprezie motoryzacyjnej Master Truck Show od wielu lat. Jest też Honorowym Patronem wydarzenia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!