UPS przejmie Grupę Bomi

8 sierpnia 2022, 11:10

UPS ogłosił plan przejęcia Bomi Group, wiodącego w branży, międzynarodowego dostawcy usług logistycznych dla sektora medycznego. Dzięki tej transakcji, sieć UPS Healthcare w Europie i Ameryce Łacińskiej, powiększy się o zlokalizowane w 14 krajach dodatkowe obiekty umożliwiające kontrolę temperatury, a do zespołu dołączy 3000 wysoko wykwalifikowanych pracowników Grupy Bomi.

– Bomi, jako wiodąca globalna firma logistyczna dla sektora medycznego, wzbogaci nasz portfel usług i przyspieszy naszą drogę do tego, aby stać się numerem jeden w obszarze kompleksowej logistyki opieki zdrowotnej. – powiedziała Wiceprezes wykonawcza (EVP) i Prezes ds. rozwiązań dla sektora medycznego i łańcucha dostaw Kate Gutmann. – Pracownicy UPS Healthcare i Grupy Bomi wyznają podobne wartości, wśród których jakość jest kluczowym elementem, na którym oparte są nasze kultury. Połączenie dwóch zespołów pozwoli nam znacznie poprawić nasze możliwości i zaoferować naszym klientom z sektora medycznego dalszy rozwój i jeszcze więcej rozwiązań w obszarze logistyki dla innowacyjnych produktów ratujących życie.

Grupa Bomi od 1985 r. świadczy usługi dla sektorów Medtech i Pharma, stosując indywidualne i dopasowane do potrzeb klientów podejście. Jest to firma skoncentrowana na jakości w ochronie zdrowia, która zbudowała solidne i długotrwałe relacje biznesowe z ponad 150 międzynarodowymi klientami na całym świecie.

Kluczowi liderzy Grupy Bomi, w tym CEO Marco Ruini, będą pełnić w organizacji swoje role, także po zamknięciu transakcji, aby zapewnić płynność w obsłudze klientów Grupy Bomi. Pracownicy Grupy Bomi nadal będą zajmować swoje stanowiska w organizacji, również po połączeniu jej z UPS.

– Dzięki ponad 35-letniej pracy w branży logistycznej w sektorze medycznym, nasz zespół opracował najlepsze w swojej klasie usługi zaprojektowane w celu zaspokojenia oczekiwań i wyprzedzenia potrzeb naszych klientów z branży technologii medycznych i farmacji” – powiedział Ruini. – Cieszymy się, że możemy połączyć talent, wiedzę i możliwości Bomi z UPS Healthcare – razem dostarczymy niezrównane rozwiązania dla naszych klientów, budowane w oparciu o zintegrowaną, globalną, inteligentną sieć logistyczną UPS.

Dzięki transakcji, UPS Healthcare zyska dodatkową powierzchnię wielkości 391 tys. m2 i ponad 350 pojazdów z kontrolowaną temperaturą. UPS będzie mógł zaoferować klientom większą elastyczność, szeroką i atrakcyjną ofertę, która pozwoli przyciągnąć nowych klientów i skrócić czas dostarczania paczek. Transakcja odegra kluczową rolę w dostarczaniu leków i terapii biologicznych nowej generacji, które coraz częściej wymagają logistyki wrażliwej na czas i temperaturę.

– Jesteśmy skoncentrowani na tworzeniu możliwości i usług logistycznych dla sektora medycznego, które pozwalają naszym klientom na dostarczanie najnowszych innowacji w dziedzinie ochrony zdrowia. – powiedział prezes UPS Healthcare Wes Wheeler. – Cieszymy się, że możemy połączyć umiejętności i doświadczenie Bomi z możliwościami UPS Healthcare – razem będziemy dostarczać naszym klientom wyjątkowe rozwiązania, korzystając ze zintegrowanej, inteligentnej i globalnej sieci logistycznej UPS.

Przejęcie Bomi jest częścią systematycznej ekspansji sieci i usług UPS Healthcare w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na logistykę w sektorze medycznym i farmaceutycznym. Od 2020 roku UPS Healthcare podwoiło swój globalny zasięg, włączając w to transakcję z Bomi. Ostatnie inwestycje obejmują nowo wybudowane, najnowocześniejsze placówki logistyczne dla branży medycznej w Niemczech i Australii oraz rozbudowane obiekty na Węgrzech i w Holandii.

W ostatnim czasie firma UPS Healthcare udoskonaliła również usługę UPS Premier, która umożliwia priorytetyzację i śledzenie przesyłek o znaczeniu krytycznym do 3 metrów od ich lokalizacji w dowolnej części globalnej sieci UPS. UPS Premier zapewnia klientom UPS Healthcare lepszą widoczność, kontrolę, niezawodność i możliwości odzyskiwania produktów.

Ekspansja i nowe usługi odpowiadają na złożone i zróżnicowane potrzeby klientów UPS Healthcare, pomagając im wykorzystać procesy logistyczne do budowania przewagi konkurencyjnej.

Zamknięcie transakcji przewidywane jest przed końcem 2022 r., pod warunkiem uzyskania wymaganych przepisami prawa opinii i zgód. Wartość i warunki transakcji nie są obecnie ujawniane. Rolę doradcy finansowego UPS pełnił J.P. Morgan Securities LLC.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!