Nowa fabryka opon OHT Yokohamy

18 sierpnia 2022, 15:08

Yokohama Rubber rozpoczyna produkcję w nowym zakładzie Visakhapatnam w Indiach. Fabrykę zbudowano w celu zwiększenia mocy produkcyjnych Yokohama Off-Highway Tires (YOHT), spółki Yokohama Rubber Group, zajmującej się produkcją i sprzedażą opon terenowych (OHT). W trzech indyjskich fabrykach Grupy produkowame są główne marki opon YOHT: ALLIANCE, GALAXY i PRIMEX, przeznaczone do maszyn rolniczych, budowlanych, przemysłowych i leśnych. 

Sprzedaż YOHT rozwija się szybciej niż cały rynek opon OHT. Aby zaspokoić rosnący popyt na swoje produkty, firma rozbudowała fabrykę Dahej w stanie Gujarat, a w trzecim kwartale 2020 r. rozpoczęła budowę zakładu Visakhapatnam. YOHT posiada jeszcze jedną fabrykę opon w Indiach – zakład Tirunelveli w Tamil Nadu.

Nowa fabryka Visakhapatnam miała pierwotnie rozpocząć działalność w pierwszym kwartale 2023 roku, jednak wciąż rosnący globalny popyt na opony terenowe wpłynął na przyśpieszenie uruchomienia produkcji. W początkowej fazie nowa fabryka będzie miała wydajność na poziomie 69 ton (waga gumy) dziennie. W drugim etapie planowanym na I kwartał 2024 r. dobowa moc zostanie zwiększona do 132 ton. Rozważana jest również dalsza rozbudowa.

Yokohama Rubber Group rozwija działalność OHT w oparciu o siłę wielomarkowego asortymentu, który obejmuje marki: YOKOHAMA, ALLIANCE, GALAXY, PRIMEX i AICHI. Grupa rozwija moce produkcyjne, wchodzi na nowe rynki i wzmacnia swoją globalną konkurencyjności na rynku opon OHT, aby zaspokoić rosnące potrzeby klientów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!