Nowy serwis Mercedes-Benz Trucks w Pile

24 sierpnia 2022, 14:10

Od 20 lipca sieć serwisów ciężarowych spod znaku gwiazdy powiększyła się o kolejny punkt na mapie i nową firmę. W świeżo wybudowanym obiekcie w Pile spółka Gibas Truck Point, należąca do Grupy Gibas, rozpoczęła działalność w zakresie obsługi serwisowej pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz oraz marki FUSO.

Nowy obiekt serwisowy firmy Gibas Truck Point w Pile położony jest tuż przy zjeździe z ruchliwej drogi krajowej nr 11. Żeby dotrzeć na parking otaczający budynek nie trzeba wjeżdżać do miasta. Działka o powierzchni około trzech hektarów zapewnia wystarczającą przestrzeń dla pojazdów ciężarowych.

– Z doświadczenia wiemy, jak ważne to jest dla kierowców, dlatego wybraliśmy taką właśnie działkę – mówi Maciej Michałek, dyrektor serwisów w Grupie Gibas. – Dzięki dogodnemu położeniu i dużemu parkingowi klienci nie muszą krążyć po wąskich ulicach miasta i mogą bez trudu manewrować na placu, wygodnie podjechać pod wskazaną bramę. Dodatkowo mamy zadaszoną wiatę, pod którą mieści się pojazd ciężarowy – przeznaczyliśmy to miejsce do odbiorów i wydań serwisowanych samochodów w bardziej komfortowych warunkach, szczególnie przy niesprzyjającej pogodzie.

Sam serwis ma powierzchnię ok. 2800 metrów kwadratowych, w tym 1600 zajmuje część biurowa, a 1200 hala serwisowa z zapleczem technicznym. W części biurowej również przewidziano udogodnienia dla kierowców. Na naprawę mogą oczekiwać w zamkniętej, ale przeszklonej przestrzeni. Nie dobiegają tu hałasy, więc nic nie przeszkadza np. w oglądaniu telewizji lub czytaniu.

Cała część biurowa została urządzona zgodnie ze standardami dla obiektów z zakresem autoryzacji dla pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz Trucks oraz FUSO, a także dla samochodów dostawczych Mercedes-Benz. Znajduje się tu część wspólna z recepcją, kącikiem kawowym, wygodnymi fotelami i stolikami, a także kilka pomieszczeń, gdzie można bardziej indywidualnie porozmawiać z doradcą, obejrzeć szczegóły naprawy lub oferty na telebimie. Obiekt dysponuje też miejscami noclegowymi dla kierowców.

Z kolei hala serwisowa wyposażona jest w cztery stanowiska naprawcze z bramami przejazdowymi (na jednym z nich jest stanowisko diagnostyczne) oraz piąte stanowisko myjni pojazdów, wyposażone myjnię portalową.

– Nie świadczymy usług diagnostycznych Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, ponieważ do tego celu dysponujemy Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów w innym oddziale serwisu w bliskim sąsiedztwie – mówi Maciej Michałek. – Jednak przed a także po wymianie np. klocków hamulcowych, mamy możliwość sprawdzenia na stanowisku diagnostycznym, czy wszystko jest w porządku.

Przejazdowe stanowiska hali serwisowej dają większe możliwości właściwej organizacji pracy i możliwości szybszej reakcji na ewentualne zmiany harmonogramu w czasie pracy serwisu. Poza zabudową kanałów naprawczych na stanowiskach serwisowych, serwis dysponuje podnośnikami do napraw pojazdów: do 3,5 t, do 5,5 t oraz do 12 t. W budynku znajduje się również trzypoziomowy magazyn części zamiennych. Budowa nowego obiektu GTP trwała dwa lata, natomiast plan na realizację inwestycji powstał wcześniej.

– To nie była krótka droga, którą dodatkowo wydłużyła pandemia COVID-19. Chcieliśmy jednak wszystko dopracować w najdrobniejszych szczegółach, bo u podstaw decyzji o budowie autoryzowanego serwisu Mercedes-Benz Trucks leży ogromna, wieloletnia pasja i szacunek właścicieli firmy do marki – mówi Maciej Michałek.

– Można powiedzieć, że to spełnienie pewnego marzenia, jeśli chodzi o rozwój całej Grupy Gibas. Od lat obserwowaliśmy, jak wzrasta prestiż i postrzeganie tej marki u klientów oraz ile pracy Mercedes-Benz wkłada w budowanie wysokich standardów. Kluczową motywacją było dla nas dołączenie do tego zespołu pasjonatów o wieloletnim doświadczeniu, wybitnych fachowców. Mamy więc nadzieję, że już niebawem nasz wkład w sukces sieci serwisowej Mercedes-Benz Trucks Polska będzie zauważalny – dodaje.

– Obecnie zatrudniamy siedmiu mechaników / elektromechaników, dwóch mistrzów serwisu, trzech doradców serwisowych, trzech specjalistów ds. części zamiennych i dwie osoby w recepcji. Biorąc pod uwagę potencjał tej placówki, liczymy, że nasz zespół szybko się rozrośnie – mówi Daniel Robaszyński, zarządzający zespołem pracującym w Pile.

Obiekt GTP w Pile jest budynkiem uwzględniającym już na etapie projektu wymagania i oczekiwania względem środowiska naturalnego. Na działce wyznaczono miejsce na instalację fotowoltaiczną o mocy prawie 49 kWh, a stanowisko myjni pojazdów posiada zamknięty obieg wody z jej oczyszczaniem; 85% wody pochodzi z zamkniętego obiegu wody oczyszczonej.

Na ten moment serwis pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00, a w soboty od 7:00 do 15:00.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!