Technologia Aquablade™ na rynku wtórnym

14 listopada 2022, 23:52

Opatentowana na rynku oryginalnego wyposażenia technologia Valeo AquaBlade™ teraz jest dostępna dla klientów rynku wtórnego.

Optymalne bezpieczeństwo:

  •  Lepsza widoczność i komfort dla kierowcy.
  • Najwyższa jakość przy każdej prędkości, n ocą oraz w trudnych warunkach pogodowych.

Najlepsza wydajność oczyszczenia szyby:

  • Innowacyjne zintegrowane rozwiązanie
  • Bardziej efektywne wycieranie całej przedniej szyby: płyn do spryskiwaczy jest równomiernie rozprowadzony wzdłuż pióra wycieraczki

Aquablade™ to innowacyjne rozwiązanie, które opiera się na precyzyjnym natrysku płynu na powierzchnię szyby pojazdu, uzyskiwanym dzięki wkomponowaniu dysz spryskiwaczy w pióro wycieraczki. Wycieranie szyby jest szybsze i bardziej równomierne niż w przypadku tradycyjnych wycieraczek. Jego jakość nie jest też zależna od prędkości jazdy. Sprawność wycieraczek Aquablade™ została potwierdzona w licznych testach, przeprowadzonych przez niemiecki Instytut Fraunhofera. Dowiedziono tam, że Aquablade™ umożliwia szybszą o 0,315 s reakcję kierowcy niż w przypadku tradycyjnego rozwiązania. W praktyce oznacza to skrócenie drogi zatrzymania przy prędkości 50 km/h o 4 metry, co odpowiada szerokości przejścia dla pieszych. Technologia Aquablade™ zadebiutowała jako oryginalne wyposażenie samochodów osobowych klasy premium.

Z czasem zaczęła być stosowana także w innych typach pojazdów, a od niedawna jest dostępna na rynku wtórnym, pod markami Valeo i SWF. Według obliczeń firmy Valeo, wycieraczki Aquablade™ są już obecne w ponad milionie pojazdów, poruszających się po europejskich drogach.

Nowość w ofercie SWF Das Original Truck – Aquablade™

Po sukcesie na rynku samochodów osobowych i autobusów, firma Valeo odniosła także sukces na rynku pojazdów ciężarowych. Od ponad roku wycieraczki w technologii Aquablade™ są montowane jako orginalne wyposażenie pojazdów ciężarowych DAF XF,CF *. Wycieraczki te, pod marką SWF Das Orginal Truck są dostępne na rynku wtórnym już od stycznia 2022 r.

NOWOŚĆ
*Ref. 132708 – wycieraczka w technologii Aquablade™
– długość 700 mm, pakowana pojedynczo,
zastosowanie: DAF XF, XG, XG+ (10/2021->)
numery OES 2240959

Wydajny system dystrybucji płynu do spryskiwaczy zwiększa bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych. Jest to niezwykle istotne w przypadku pojazdów służących do przewozu ludzi. Wycieraczki Aquablade™ nie tylko zapewniają błyskawiczne czyszczenie szyby i tym samym polepszanie widoczności dla kierowcy. Są także niezawodnym wsparciem dla systemów bezpieczeństwa pojazdów. W przypadku wielu pojazdów najnowszej generacji, kamery i czujniki systemów wspomagania kierowcy umieszczone są na szczycie szyby czołowej. Strumień płynu z tradycyjnego spryskiwacza często tam nie sięga, zwłaszcza przy wyższych prędkościach jazdy. Dzięki zastosowaniu Aquablade™ problem ograniczonego pola widzenia kamer i czujników został wyeliminowany.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!