Nowy moduł olejowy UFI Filters w najnowszych silnikach Daimlera

23 listopada 2022, 14:42

UFI Filters wprowadza na pierwszy montaż moduł olejowy do najnowszych silników Grupy Daimler Truck AG, stosowanych w samochodach marki Mercedes-Benz Truck.

Moduł UFI Filters do Heavy Duty Engine Platform OM471 integruje kilka elementów, takich jak dwustopniowy zawór termostatyczny, zawór regulacji ciśnienia, zawór obejściowy i czujnik temperatury. Umożliwia to zaawansowane zarządzanie objętością oleju w układzie, nawet w przypadku olejów o niskiej lepkości. Dzięki temu zostaje zmniejszone tarcie wewnątrz silnika, co wpływa na osiągi i redukcję zużycia paliwa, a także na ograniczenie emisji zanieczyszczeń.

Kolejnym rozwiązaniem technologicznym, zastosowanym w systemie UFI, jest zarządzanie ciepłem, dzięki dwustopniowemu zaworowi termostatycznemu, który zapobiega skokom temperatury. W zależności od temperatury oleju i fazy pracy silnika (fazy jazdy lub fazy rozgrzewania), dwustopniowy zawór termostatyczny odpowiednio steruje objętością oleju w układzie.

Wkład filtra, wytwarzany poprzez zgrzewanie na podczerwień (bez użycia kleju), jest produkowany z wykorzystaniem hydrofobowego medium FormulaUFI.Cell. Dzięki temu filtr zachowuje swoje właściwości nawet wtedy, gdy w oleju znajduje się woda, co pozwala utrzymać wysoki standard filtracji przez długi czas. W porównaniu z filtrami wkręcanymi, wymiana tylko tego elementu zmniejsza ilość odpadów metalowych. Podobnie opatentowany zaczep umożliwia bezpieczne i czyste czynności serwisowe. Lepsze zarządzanie układem smarowania i charakterystyka medium filtracyjnego zapewniają niezawodność filtra, a także wydłużone okresy eksploatacji do 150 tys. km. Dzięki swojej konstrukcji, układ ma wysoką odporność na ciśnienie do 12 barów, jakie występuje w silnikach samochodów ciężarowych.

System UFI Filters ma również praktyczną budowę modułową, co umożliwia montaż różnych typów pomp wodnych, sterowanych zarówno elektrycznie, jak i mechanicznie. Dzięki temu może być on dopasowany do zastosowań w wielu modelach samochodów ciężarowych.

– Produkt ten jest jednym z najlepszych przykładów synergii pomiędzy UFI Filters a producentami części na pierwszy montaż w ramach projektowania i tworzenia innowacyjnych rozwiązań do najbardziej wymagających silników, takich jak w samochodach ciężarowych. Jesteśmy dumni z tego partnerstwa, bardzo ważnego dla naszej Grupy, ponieważ dotyczy ono jednego z najczęściej sprzedawanych silników na europejskim rynku – wyjaśnia Rinaldo Facchini, CEO Grupy UFI Filters.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!