Wielton dostarczy ADECON naczepy do przewozu płynnych elektrolitów

10 lutego 2023, 8:11

Firma transportowo – logistyczna ADECON Spółka z o. o., specjalizująca się w przewozie materiałów niebezpiecznych, podpisała w 2022 r. umowę na wyprodukowanie przez Wielton łącznie 48 naczep. W połowie stycznia br. ADECON odebrał 12 naczep podkontenerowych, będących pierwszą częścią zamówienia.

Kontrakt z wieluńskim producentem dotyczy wyprodukowania i dostarczenia super lekkich naczep podkontenerowych Container Master SL TANK do przewozu substancji płynnych
i standardowych rozsuwanych naczep podkontenerowych (model NP3R45R2GOSL). Pozostała część zamówienia zostanie przekazana do nowego kontrahenta w maju br.

Naczepy Container Master SL TANK to wysoce specjalistyczne produkty przeznaczone do przewozu kontenerów chemicznych 20 ISO (tank) 23 i 35, a także nadwozi typu SWAP. Istotną cechą ładunków ciekłych jest to, że przemieszczają się podczas transportu, dlatego płaska, stała i trzyosiowa rama, poprzeczki oraz belki główne zostały wykonane
z wysokowytrzymałej stali S700. Wysoką trwałość ramy zapewniają również belki główne
o wysokości 450 mm (będące jednymi z najwyższych w klasie), a także zastosowanie zastrzałów krzyżowych, które zapobiegają jej skręcaniu. Dzięki użyciu lekkiej, perforowanej konstrukcji produkt cechuje niska masa własna. W zależności od konfiguracji może ważyć od 2900 kg do 3400 kg, co gwarantuje maksymalną ładowność. Pojazd jest wyposażony w osie SAF i zabezpieczony antykorozyjnie poprzez malowanie kataforetyczne. Naczepy te pozwalają na pracę z ciągnikami 2-, jak i 3-osiowymi, dając możliwość zmiany konfiguracji zestawu w zależności od potrzeb klientów. Dla firmy ADEON pojazdy wyposażono dodatkowo w wiele specjalistycznych rozwiązań, jak pojemniki na węże umożliwiające wypompowywanie cieczy, wannę ociekową ze stali nierdzewnej, czy podesty wejściowe i uchwyty ułatwiające wejście.

– Cieszymy się, że firma ADECON zaufała naszej wiedzy i doświadczeniu, dzięki czemu naczepy Wieltonu będą służyły do przewozu wysoce wyspecjalizowanych towarów. W tym przypadku nie ma kompromisów, ponieważ nie możemy pozwolić, aby ładunek podczas transportu został uszkodzony. Nasze produkty poddajemy wielu testom nie tylko w Dziale Badań i Rozwoju, ale także u naszych klientów. Stawiamy na wysoką jakość i trwałość produktów. Jesteśmy firmą, która nie boi się wyzwań i nieustannie szukaj nowych rozwiązań, chcąc spełnić najbardziej specyficzne oczekiwania klientów. Mamy nadzieję, że to udany początek naszej współpracy z firmą ADECON. – powiedział Przemysław Skrivanek, Dyrektor Sprzedaży Flotowej Wielton S.A.

Do floty firmy ADECON dołączą także rozsuwane naczepy podkontenerowe marki Wielton, model NP3R45R2GOSL.  To produkty uniwersalne, które mogą być rozsuwane mechanicznie lub za pomocą systemu pneumatycznego. Podobnie, jak Container Master SL TANK, są naczepami lekkimi (od 4810 kg),  wykonanymi z wytrzymałej stali S700. Trzy konfiguracje ramy pozwalają na transport szerokiego wachlarza kontenerów, w tym 20, 2×20, 30, 40, a także 45’’ bez zezwoleń. Model ten wyposażony jest w przykręcane stalowe podesty czy dodatkowe oboje na linii zamków. Przód i tył naczepy są wysuwane, a w standardzie dostępne są dwie pozycje sworznia i wysokości siodła (1090/1170 mm). Unikalną cechą produktu jest to, że kontenery 20’ mogą być rozładowywane zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu.

ADECON Sp. z o.o. istnieje na rynku od 2007 roku. Spółka specjalizuje się w przewozie towarów niebezpiecznych typu ADR i transporcie w temperaturze kontrolowanej.  Świadczy także usługi związane z optymalizacją procesów logistycznych i profesjonalnym doradztwem w tym zakresie. Firma posiada bogate doświadczenie w tworzeniu indywidualnych rozwiązań na potrzeby klienta. Na pierwszym miejscu stawia na komfort i bezpieczeństwo usługobiorcy, z tego względu wszystkie pojazdy floty dobierane są z niebywałą starannością.

– Naczepy Container Master SL TANK marki Wielton są wykorzystywane w naszej firmie do przewozu płynnego elektrolitu, będącego komponentem m.in. baterii w samochodach elektrycznych. To bardzo wymagający ładunek, którego przewóz standardową naczepą podkontenerową jest mocno utrudniony. W ofercie Wieltonu znaleźliśmy produkty, które spełniają wszystkie nasze wymagania dot. wytrzymałości, bezpieczeństwa i mobilności. Posiadają pełną zgodność z ADR i specjalistyczne wyposażenie niezbędne do transportu kontenerów chemicznych. Dodatkowo, super lekkie, a jednocześnie trwałe i stabilne konstrukcje Container Master SL TANK pozwolą nam przewieźć ładunki o większej wadze,  dzięki czemu zredukujemy ślad węglowy. Z niecierpliwością czekamy na pozostałą część zamówienia. Dziękujemy firmie Wielton za partnerskie oraz profesjonalne podejście, dzięki któremu ta transakcja doszła do skutku – mówi Adrian Dolny, Group CEO ADECON Sp. z o.o.

Więcej informacji na temat kontraktu można uzyskać na kanale YouTube „Anatomia Wieltonu”. W odcinku poświęconym współpracy z firmą ARDECON konstruktorzy Wieltonu przybliżają unikalne cechy naczepy podkontenerowej Container Master SL TANK. Z odcinka można dowiedzieć się również, jak wygląda transport materiałów niebezpiecznych realizowanych przez firmę ADECON. Wideo dostępne jest pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=ZD4KBllhRbE

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!