CTPark Opole w rozbudowie. TitanX wynajmuje kolejne powierzchnie w inwestycji

13 marca 2023, 8:33

Deweloper i inwestor CTP rozpoczyna rozbudowę CTPark Opole – nowy obiekt zostanie zrealizowany na potrzeby TitanX Engine Cooling. Dostawca układów chłodzenia do samochodów ciężarowych planuje ekspansję w ramach opolskiej inwestycji i zwiększenie wynajmowanej powierzchni w sumie o ponad 130 proc. do IV kwartału 2025 roku. Już w październiku tego roku firma wprowadzi się do budynku OPO3 zrealizowanego w formule build-to-suit, zajmując blisko 18 230 mkw. Właśnie wmurowano kamień węgielny w fundamenty tego etapu projektu.

W przyszłości przewidziana jest rozbudowa zakładu produkcyjnego o kolejne prawie 8 700 mkw. W procesie negocjacji umowy z TitanX Engine Cooling uczestniczyła firma doradcza CBRE.

– Podpisane umowy najmu z TitanX Engine Cooling dotyczą łącznie około 26 930 mkw. powierzchni w naszym opolskim parku przemysłowo-logistycznym. To dla CTP szczególnie ważny moment, bo pokazuje jak wraz z rozwojem naszych inwestycji rosną nasi klienci. Biznes potrzebuje odpowiedniej infrastruktury napędzającej wzrost, a TitanX Engine Cooling – jeden z pierwszych naszych najemców w Polsce – wykorzystał wszystkie atuty tej lokalizacji do dalszego rozwoju w obszarach realizowanych projektów biznesowych,
– mówi Bogi Gabrovic, CFO w CTP Polska.

TitanX Engine Cooling od 2018 roku wynajął 11 582 mkw. w CTPark Opole, tym samym stając się jednym z pierwszych najemców w portfelu CTP w Polsce. Od tego czasu firma systematycznie rozwija swoją działalność w parku usytuowanym w strategicznym punkcie, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i pomiędzy dwiema ważnymi aglomeracjami – Katowicami i Wrocławiem.

– Nasza ekspansja w Opolu stanowi kolejny kamień milowy w procesie rozwoju TitanX w Europie. Z powodzeniem ulokowaliśmy się w mieście w 2018 roku i z niecierpliwością czekamy na rozszerzenie naszej działalności. Opole jest centralnym punktem w Europie, pozwalającym skutecznie obsługiwać naszych regionalnych klientów, a województwo zapewnia wykwalifikowaną i zaangażowaną kadrę, która napędza przyszłość TitanX. Nowy zakład w Opolu będzie fundamentem naszej strategii umacniania pozycji lidera w dziedzinie systemów chłodzenia silnika, przy jednoczesnym opracowywaniu innowacyjnych i konkurencyjnych rozwiązań, które przyspieszą działania na rzecz czystszego transportu w przyszłości. Dzięki tej rozbudowie wchodzimy na drogę ku bardziej ekologicznemu transportowi i zrównoważonej przyszłości – tłumaczy Cedric Huslin, Prezes Zarządu TitanX.

Gotowe do użytku i dopasowane do potrzeb rozwiązania w CTPark Opole mają sprostać sprecyzowanym wymaganiom najemców z różnych sektorów. W październiku 2022 roku lokalizacja została wybrana na polską siedzibę główną firmy ELSTEEL – jednego z dostawców obudów elektroinstalacyjnych niskiego napięcia. We wcześniej oddanych do użytkowania etapach projektu swoje operacje prowadzą już między innymi Raben, UFI Filters czy International Automotive Components (IAC). Rozwój dużych marek w ramach CTPark Opole przyczynia się do ożywienia gospodarczego miasta i całego regionu.

Zlokalizowany na obszarze miejskim park przemysłowo-logistyczny, składający się z czterech budynków, po zakończeniu przewidzianych na dziś faz realizacji, będzie liczyć docelowo ponad 80 000 mkw. powierzchni najmu. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Atlas Ward Polska.

– Inwestor docenił nasze doświadczenie, partnerstwo w biznesie oraz kompleksowe doradztwo na każdym etapie procesu inwestycyjno-budowlanego. Realizowany przez nas obiekt dostosowany będzie do najwyższych wymogów logistyki i magazynowania, a inwestycja odpowie na dynamicznie rozwijające się potrzeby branży. Nowoczesne centrum logistyczne powstające w stolicy Opolszczyzny, to kolejny przykład naszej realizacji zgodnej z zasadami zrównoważonego budownictwa, w której wykorzystamy najnowocześniejsze technologie i rozwiązania budowlane – wyjaśnia Mariusz Górecki, Prezes Zarządu Atlas Ward Polska.

Podobnie jak wszystkie nieruchomości należące do CTP, inwestycja w Opolu została zaprojektowana z myślą o standardzie i efektywnym wykorzystywaniu energii, wody czy innych zasobów. Celem dewelopera jest minimalizacja wpływu parku na środowisko, a także wsparcie klientów w realizacji założeń ESG – stąd też wszystkie budynki z portfela CTP poddawane są certyfikacji w systemie BREEAM oraz mają dachy przygotowane pod instalację systemów fotowoltaicznych, by zapewnić dostęp do odnawialnych źródeł energii. CTPark Opole dysponuje także systemem BMS, a poprzez doświetlenie światłem dziennym w strefie dokowej na poziomie 8 proc., a w strefie produkcyjnej – 12,5 proc. i wysoką izolacyjność zapewnia idealne warunki dla wydajnej produkcji i pracy stałej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!