Ogromne zamówienie w DAF Trucks – wyprodukują 1500 ciężarówek dla Brytyjczyków

22 marca 2023, 8:33

Brytyjska firma leasingowa Asset Alliance Group porozumiała się z DAF Trucks w sprawie dostaw pojazdów. Zamówienie obejmie co najmniej 75 ciężarówek elektrycznych. Pierwsze dostawy jeszcze w tym roku.

DAF Trucks ciężarówki

Szeroka gama zmówionych ciężarówek DAF

W skład zamówienia wchodzi zestaw ciągników siodłowych DAF XF i XG nowej generacji do transportu długodystansowego i ciężkiego, a także pojazdy DAF LF i DAF XD zarówno z napędem elektrycznym, jak i wysokoprężnym, do dystrybucji i zastosowań specjalistycznych. Zakupione wraz z pełnymi pakietami usług naprawczych i serwisowych DAF pojazdy ciężarowe będą serwisowane przez sieć dealerów DAF w ponad 130 lokalizacjach w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

– To zamówienie stanowi ogromne zobowiązanie dla Asset Alliance Group i DAF-a oraz podkreślenie silnych relacji, które rozwijamy od wielu lat, a także zaangażowania w ochronę środowiska i kwestie zerowej emisji — mówi dyrektor generalny Asset Alliance Group, Willie Paterson.

DAF

Znaczenie zamówienia dla rozwoju DAF w obszarze elektromobilności

– Wielkość transakcji i zaangażowanie firmy DAF w tworzenie pojazdów elektrycznych o zerowej emisji spalin mówi wiele o naszym pełnym zaufania partnerstwie z Asset Alliance Group. Wynika to z wielu lat współpracy biznesowej. Jako wiodący producent pojazdów użytkowych na brytyjskim rynku z przyjemnością będziemy przez trzy lata dostarczać modele elektryczne i wysokoprężne do zastosowań długodystansowych i dystrybucyjnych. W tych pojazdach zastosowano nowe przepisy dotyczące mas i wymiarów, aby zapewnić najlepszą w swojej klasie wydajność zarówno w wersji elektrycznej, jak i wysokoprężnej. – mówi Russell Patmore, dyrektor ds. sprzedaży pojazdów ciężarowych w DAF UK.

Elektryczne pojazdy DAF zapewniają zerową emisję spalin przy zasięgu do 500 kilometrów
Pojazdy DAF XF, XG and XG+ nowej generacji do transportu długodystansowego i ciężkiego zostały wyróżnione tytułem „International Truck of the Year 2022”, podczas gdy nowa generacja pojazdów DAF XD do zastosowań dystrybucyjnych i specjalistycznych otrzymała to najbardziej prestiżowe wyróżnienie w branży pojazdów ciężarowych za rok 2023. Nowe modele XD i XF Electric, które wejdą do produkcji wiosną 2023 roku, wywodzą się z nagradzanych serii XF i XD. Oba pojazdy są wyposażone w najnowocześniejsze silniki elektryczne PACCAR, które w połączeniu z modułowymi akumulatorami zapewniają zerową emisję przy zasięgu do 500 km, co pokazuje wiodącą pozycję firmy DAF w dziedzinie przyjaznych środowisku rozwiązań transportowych. Seria DAF LF zapewnia zerową emisję spalin przy zasięgu 270 kilometrów, co czyni ją idealnym rozwiązaniem do dystrybucji miejskiej i regionalnej. Oprócz szerokiej gamy w pełni elektrycznych pojazdów DAF oferuje wybór ładowarek PACCAR i z myślą o zrównoważonej przyszłości zapewnia swoim klientom dedykowane porady i szkolenia dla kierowców.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!