IVECO wznawia współpracę z MotoGP

29 marca 2023, 11:55

IVECO ogłasza odnowienie partnerstwa z MotoGP, największymi motocyklowymi mistrzostwami świata, w ramach 4-letniej umowy zawartej z Dorna Sports — firmą, która od 1991 roku jest dysponentem praw komercyjnych i organizatorem Mistrzostw Świata pod egidą międzynarodowej federacji motocyklowej FIM Grand Prix (MotoGP).

Potwierdzając po raz kolejny swoją silną więź ze światem sportów motorowych, prawie dziesięć lat po zakończeniu poprzedniego sponsoringu, IVECO będzie pełnić funkcję dostawcy samochodów ciężarowych dla MotoGP, w ramach której dostarczy 14 pojazdów IVECO do transportu sprzętu i materiałów firmy Dorna Sports na imprezy MotoGP w latach 2023–2026.

– Jesteśmy dumni, że możemy wspierać tak wyjątkowe zawody, w ramach których najnowocześniejsza technologia łączy się z niezrównaną determinacją i odwagą do przekraczania granic. Sponsoring ten odzwierciedla tę samą energię, która leży u podstaw zaangażowania IVECO w tworzenie najlepszych rozwiązań dla naszych klientów, oraz wolę walki, która każdego dnia motywuje nas do dążenia do doskonałości. – powiedział Luca Sra, prezes Truck Business Unit, Iveco Group.

Nowy sezon rozpoczął się w niedzielę 26 marca na torze Autodromo Internacional do Algarve w Portimao w Portugalii i zakończy się w listopadzie na torze Ricardo Tormo Circuit w Walencji w Hiszpanii. Łącznie odbędzie się 21 zawodów Grand Prix w 18 różnych krajach.

IVECO zapewni wsparcie przez cały sezon MotoGP, przekazując 13 samochodów ciężarowych IVECO S-WAY – flagowego modelu w gamie pojazdów ciężkich marki oraz 1 pojazd Daily, popularny lekki samochód dostawczy. Pojazdy IVECO będą przeznaczone do transportu materiałów i sprzętu na trasach łączących tory, co pozwoli na stworzenie odpowiednich warunków, w których będą podejmowani goście i kibice.

Pojazdy zostaną spersonalizowane za pomocą logo MotoGP i IVECO oraz specjalnego oklejenia,  jednoznacznie odzwierciedlającego styl typowy dla sportów motorowych.

Jako oficjalny sponsor zespołu Repsol Honda i oficjalny dostawca ciągników siodłowych dla zespołu Mooney VR46 Racing, IVECO zapewni również wsparcie logistyczne zespołów w zakresie transportu sprzętu zawodników na wyścigi MotoGP odbywające się w Europie, realizowanego pojazdami IVECO S-WAY.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!