Komputery mobilne i tablety to technologiczny rdzeń branży TSL

4 kwietnia 2023, 7:50

Praca magazynierów, kurierów czy dostawców ewoluuje – dziś już nikogo nie dziwi komputer mobilny na ramieniu, czy przenośna drukarka w pojeździe. Wraz z upowszechnianiem się nowoczesnego sprzętu zmieniają się warunki pracy w transporcie i logistyce. Jacek Żurowski, dyrektor regionalny Zebra Technologies w Europie Środkowej wyjaśnia, jak zbudować efektywny system złożony z wielu różnych urządzeń.

– Zebra Technologies Corporation od dekad towarzyszy branży TSL, dostarczając wydajne narzędzia do pracy usprawniające pracę magazynierów czy kurierów. Śledzimy rozwój istotnych segmentów rynku dla spedycji i logistyki. W ostatnich latach obserwujemy transformację handlu, przechodzącego na omnichanel. Zarządzanie dostawami dla tak złożonych procesów staje się wyzwaniem, nie tylko dla firmy z branży retail, ale także dla ich partnerów i dostawców. Dlatego w tym materiale chciałbym pokazać, jak dostosować swoje procesy biznesowe do zmieniających się warunków rynkowych. – powiedział Jacek Żurowski.

Realizacja usług spedycyjno-logistycznych wykracza obecnie daleko poza „ostatnią milę”. Nasze rozwiązania dla magazynów i branży TSL pozwalają na wgląd w zasoby na poziomie wymaganym przez przedsiębiorstwa przez całą drogę – od drzwi do drzwi – i zapewniają dowody odbioru i dostawy, bezbłędny proces sortowania i załadunku oraz zarządzania flotą, dzięki czemu każde zamówienie bez wyjątku można dostarczyć punktualnie.

Bądź elastyczny, dzięki urządzeniom mobilnym

Aby odnieść sukces w dzisiejszym cyfrowo połączonym świecie biznesu, warto wyposażać pracowników w wydajne narzędzia umożliwiające wykonywanie obowiązków szybciej, mądrzej i lepiej. Dzięki oferowanym przez firmę Zebra, mobilnym komputerom i systemom zarządzania, kurierzy, magazynierzy czy spedytorzy mogą szybko reagować na zmieniające się potrzeby klientów. Pracownicy dysponujący komputerem mobilnym marki Zebra mają dostęp do informacji, aplikacji i osób niezbędnych do sprawnego wykonywania powierzonych im zadań. Efekt? Produktywność wzrasta, a klienci otrzymują obsługę na najwyższym poziomie. Najwięksi sprzedawcy detaliczni, producenci, firmy transportowe i logistyczne świata oraz organizacje z branży sprzedaży i serwisu w terenie, jak również dostawcy usług medycznych na co dzień polegają na komputerach mobilnych.

Elastyczność i błyskawiczna adaptacja do nowych wyzwań, to kluczowe czynniki sukcesu w branży TSL. Komputery mobilne, czy czytniki ubieralne wyposażone w łączność Wi-Fi 5 lub sieć komórkową pomagają lokalizować towar, monitorować dostawy, a nawet wystawiać faktury. Dzięki temu zadania, które dotychczas wymagały zaangażowania kilku osób może wykonać mniejszy zespół.

Rozsądna inwestycja w wydajny sprzęt

Nierzadko nasi klienci oczekują błyskawicznych dostaw. W takich sytuacjach nie ma miejsca na błąd, a tym bardziej czasu na manualne weryfikowanie zawartości ładunku. Aby zapewnić wydajność pracowników na rampie, czy w kabinie pojazdu wyposaż ich w odpowiednie narzędzia, które pozwolą im wykonać swojego obowiązki bez zbędnego wysiłku. Czytniki ręczne RFID pozwalają prześledzić nawet 1300 znaczników w zaledwie jedną sekundę. Dzięki znakowaniu towarów tagami UHF RIFID, możesz zaoszczędzić czas poświęcony na lokalizowanie produktów na magazynie.

Oferta Zebra Technologies dla firm cechuje się znacznie dłuższym cyklem życia produktów niż dostępne na rynku konsumenckim rozwiązania. Tablety i inne urządzenia mobilne wytrzymują nawet siedmioletnie okresy eksploatacyjne. Przy odpowiednim serwisie, przydatność do użycia można jeszcze wydłużyć o kolejne lata. Do tego, firma wspiera użytkowników swoich produktów aktualizacjami i odświeżeniem oprogramowania, dzięki czemu inwestycja w jakościowy sprzęt rozkłada się w dłuższym okresie. Trudno znaleźć zbliżone urządzenia w segmencie B2C, które mogą służyć biznesowi równie długo.

Aby efektywność pracy w firmach wzrosła, potrzeba całego ekosystemu, wspierającego procesy biznesowe. Narzędzia bez zintegrowanego z nimi oprogramowania nie zagwarantują oczekiwanych korzyści. Do podniesienia jakości usług, usprawnienia działalności i zwiększenia przychodów potrzebujecie partnera, który pomoże połączyć procesy z dostępnymi rozwiązaniami technologicznymi.

– Patrząc na nasze doświadczenie, przewagą urządzeń dla biznesu jest ich długowieczność. Tak jak zwykłe smartfony, czy tablety nadają się do wymiany już po dwóch latach, tak wspierane przez specjalistów Zebra komputery mobilne pracują przez minimum siedem lat. W przypadku technologii przemysłowych okres wsparcia i integracji z innymi urządzeniami jest nieporównywalnie dłuższy. – skomentował Żurowski.

Podsumowanie

Sektor magazynowy i TSL ewoluuje. Starsze komputery mobilne i systemy operacyjne nie są w stanie sprostać rosnącym wymaganiom i złożoności procesów. Większa liczba produktów do skompletowania oraz zwrotów. Presja krótszych terminów dostawy. Wysoka rotacja pracowników. Wszystkie te czynniki sprawiają, że firmy muszą realizować więcej zamówień w krótszym czasie przy mniejszej liczbie pracowników długoterminowych. Oferowane przez firmę Zebra Technologies urządzenia mobilne pozwalają opracowywać innowacyjne sposoby przewyższania oczekiwań klientów i uzyskiwania przewagi konkurencyjnej.

– Polecam Państwu stronę Zebra Technologies i sprawdzenie, jakie urządzenia mobilne wyniosą procesy biznesowe Waszej firmy na jeszcze wyższy poziom: komputery mobilne, drukarki, skanery kodów kreskowych i RFID. – zakończył Jacek Żurowski.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!