Niezbędnik oświetlenia pojazdu ciężarowego

15 maja 2023, 9:18

Właściwe oświetlenie to priorytet w transporcie i podstawa sukcesu każdej firmy transportowej. To od niego należy bezpieczeństwo zarówno w czasie postoju, załadunku, jak i podczas jazdy.

Na bezpieczną jazdę oraz sprawne dotarcie do celu składa się wiele czynników. Wśród nich jest także odpowiednie, wysokiej jakości oświetlenie, wykorzystywane w samym pojeździe, jak i przez kierowcę podczas pracy.

Serwisując lub użytkując w firmie pojazdy ciężarowe, warto sięgać po sprawdzone marki, które mogą się pochwalić bogatym doświadczeniem i dużą liczbą wprowadzonych na rynek innowacji.

Takie produkty dostępne są w sieci sprzedaży Inter Cars, m.in. za pośrednictwem wygodnego narzędzia online – Inter Cars e-Catalog.

Nie bagatelizuj żadnego elementu

Pierwszą grupą produktów, które muszą niezawodnie działać jest główne oświetlenie pojazdu. Zaliczamy do niego reflektory przednie, lampy tylne, światła obrysowe, pozycyjne i podświetlenie tablic rejestracyjnych, ale także żarówki, zarówno standardowe, jak i wysokowydajne.

Trzeba przy tym pamiętać, że skuteczne oświetlenie pojazdu musi spełnić szereg wymogów, często sprzecznych. Być trwałe, wydajne i pracować w skrajnej różnicy temperatur, wibracjach, często po kilkanaście godzin dziennie.

Pomocnicze, ale też niezbędne

Oświetlenie pomocnicze to grupa reflektorów różnego przeznaczenia. Mogą wspomagać oświetlenie drogi w nocy czy oświetlać plac ładunkowy, można je także zamontować wewnątrz skrzyni ładunkowej, co poprawi widoczność w czasie nocnych rozładunków.

Takie reflektory są w większości wykonane w technologii LED, dzięki czemu charakteryzują się maksymalną wydajnością przy minimalnym zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Dzięki temu, zachowując optymalne parametry pracy, dbają o czystość planety. Ponadto w trakcie pracy nagrzewają się w stopniu umiarkowanym względem tradycyjnego oświetlenia wyposażonego w żarówki.

Oferta do zadań specjalnych

Lampy sygnalizacyjne (tzw. koguty) to grupa elementów oświetlenia niezbędna przy przewozach ponadnormatywnych, pracach drogowych i wszędzie tam, gdzie konieczne jest sygnalizowanie niestandardowych warunków drogowych i związanych z tym niebezpieczeństw.

Reflektory sygnalizujące są kluczowe z punktu widzenia komfortu i świadomości zagrożenia innych użytkowników ruchu. Muszą być trwałe, niezawodne, odporne na warunki pogodowe, a przede wszystkim dobrze widoczne.

W tym segmencie warto zwrócić uwagę na sposób mocowania oświetlenia. Na rynku dostępne są mocowania na stałe oraz ruchome. W tym drugim przypadku wygodnym rozwiązaniem jest mocowanie magnetyczne z długim przewodem zasilającym, pasującym do gniazda zapalniczki. Sprawia ono, że przytwierdzenie elementu świetlnego do pojazdu jest szybkie i łatwe.

Większość produktów jest gotowych do pracy z instalacją zarówno 12, jak i 24V. Specjalny mechanizm obrotowy przesłony sprawia, że lampa zachowuje wymaganą częstotliwość świecenia.

Wszystkie typy oświetlenia składają się na bezpieczną jazdę i wygodę kierowcy, które przekładają się na sprawnie pokonana trasę. Produkty z sieci Inter Cars zapewniają trwałość, wysoką jakość oraz świetny stosunek ceny do jakości.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!