W Polsce powstanie oddział firmy zarządzającej jakością usług transportowych

22 maja 2023, 13:34

Przedsiębiorstwo zajmujące się zarządzaniem jakością usług transportowych w 25 państwach na całym świecie otwiera spółkę zależną w Polsce z siedzibą w Poznaniu. Obecnie są już obecni w Azji, Afryce, Ameryce Północnej oraz Południowej i w Europie.

Ratusz w Poznaniu
fot. Pexels.com

Rozwój TRIGO na całym świecie

TRIGO, wiodący, globalny dostawca usług w zakresie zarządzania jakością na potrzeby branży transportowej, kontynuuje swój rozwój, otwierając nową spółkę zależną w Polsce. Dzięki rozszerzeniu swojej działalności na rynek Europy kontynentalnej TRIGO działa obecnie w 26 krajach na całym świecie, w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Azji oraz Afryce. Jednak to nie koniec, ponieważ firma kontynuuje również realizację swojej strategii dywersyfikacji.

Przez ostatnie dwie dekady TRIGO rozszerzyło swój globalny zasięg na 25 krajów, a teraz wyruszyło na podbój polskiego rynku, otwierając nową filię w Poznaniu. Z uwagi na swoje strategiczne położenie w Europie Środkowej Polska stanowić będzie centrum operacyjne grupy TRIGO w regionie. Jako jeden z najprężniej rozwijających się krajów Europy, stanowi ona idealne miejsce do ekspansji grupy na rynek europejski.

Rozwój ten wpisuje się w długoterminową strategię wzrostu grupy, której celem jest rozszerzenie obecności TRIGO na najważniejszych światowych rynkach produkcyjnych. Dzięki naszej działalności w Europie kontynentalnej już teraz odgrywamy niezwykle istotną rolę w branży motoryzacyjnej, a polski rynek wypada bardzo obiecująco. Przyczynia się do tego zarówno jej strategiczne położenie w Europie Środkowej, wysoko wykwalifikowani pracownicy, jak i sprzyjające otoczenie biznesowe. W Polsce działa cały szereg OEM (producentów oryginalnego wyposażenia), takich jak Mercedes-Benz, Volkswagen, Stellantis i MAN, a także dostawcy części samochodowych, z których można wymienić Valeo, ZF, APTIV i FORVIA. Dzięki dużemu popytowi oraz dogodnemu dostępowi do intratnego niemieckiego i czeskiego rynku firmy te zbudowały sobie w kraju silną pozycję.

Plany grupy TRIGO na działalność w Polsce

Rozpoczęcie działalności w Polsce stanowi ważny kamień milowy w procesie rozwoju grupy TRIGO.

– TRIGO działa we wszystkich ważnych ośrodkach przemysłowych na całym świecie, a teraz także w Polsce. Jestem dumny, że producenci działający w Polsce będą mogli korzystać z usług TRIGO Polska i polegać na jej nowym zespole utalentowanych pracowników, który pomoże im poprawić jakość oferowanych przez nich usług na terytorium Polski. – podkreśla Benoit Leblanc, Zastępca Dyrektora Generalnego TRIGO

Nowa filia będzie zarządzana przez Marcina Pasternak, dyrektora krajowego. Z ponad czternastoletnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej na stanowisko managera ds. Jakości dla jednego z największych OEM w Polsce, a następnie dyrektora technicznego. Marcin Pasternak ma zamiar wykorzystać swoje bogate doświadczenie i zadbać o rozwój firmy w całym kraju.

 – Dzięki wejściu TRIGO na polski rynek, lokalni producenci zyskają dostęp do naszej docenianej na całym świecie wiedzy z zakresu zarządzania jakością, co pozwoli im sprostać wysokim wymaganiom i skomplikowanym projektom przemysłowym w różnych miejscach, przy zachowaniu silnej polskiej tożsamości. – wyjaśnia Marcin Pasternak – Dzięki ekspansji TRIGO w Polsce będziemy w stanie skuteczniej odpowiadać na zmieniające się potrzeby naszych międzynarodowych partnerów z różnych zakątków świata, którzy z ogromnym entuzjazmem przyjęli informację o naszej nowej placówce w Polsce.

Polska filia będzie oferować wiele korzystnych i niezawodnych usług, które pomogą sprostać wyzwaniom związanym z jakością na każdym etapie łańcucha dostaw. Przede wszystkim będą to usługi związane z kontrolą komponentów na liniach produkcyjnych. Oprócz tego klienci będą mieli dostęp do usług konsultingowo-inżynieryjnych oraz audytów systemów zarządzania jakością. Do oferowanych usług dochodzą także rozwiązania technologiczne, takie jak automatyczna inspekcja optyczna (AOI), analiza danych oraz sztuczna inteligencja, które pomogą polskim klientom w przewidywaniu i szybkim rozwiązywaniu problemów związanych z jakością na każdym etapie łańcucha produkcyjnego.

Oddział został uruchomiony na początku kwietnia i już rozpoczął realizację niektórych usług, np. w obszarze rezydentury inżynieryjnej dla przemysłu motoryzacyjnego, inspekcje złożonych komponentów na terenie zakładu klienta, a także działania związane z zarządzaniem jakością dla branży transportu ciężkiego.

Jako ośrodek operacyjny, nowe polskie biuro zamierza do końca 2023 roku zatrudnić ponad 50 pracowników. W ten sposób TRIGO pragnie otworzyć swoje drzwi dla utalentowanych specjalistów, a tym samym wzmocnić obecny zespół i przyczynić się do dalszego rozwoju firmy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!