Inter Cars dystrybutorem elektrycznych pojazdów ciężarowych

29 maja 2023, 8:54

Największy dystrybutor części zamiennych w Europie Środkowo-Wschodniej został  dystrybutorem pojazdów ciężarowych i dostawczych z napędem elektrycznym. BYD Truck ogłosił strategiczne partnerstwo z Inter Cars S.A.

Symboliczne przecięcie wstęgi

Partnerstwo BYD Truck oraz Inter Cars zostało podpisane 26 maja 2023 roku podczas EV Experience, największego elektromobilnego show w Polsce. W myśl zawartej umowy Armatus Sp. z o.o., będący spółką zależną firmy Inter Cars, został dystrybutorem pojazdów ciężarowych i dostawczych BYD w naszym kraju. Sieć dealerska BYD Truck do końca bieżącego roku obejmie 5 punktów w Polsce, które będą zajmowały się sprzedażą oraz serwisem pojazdów.

W wydarzeniu udział wzięli Prezes Zarządu Inter Cars S.A. Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Armatus  Sp. z o.o., Sławomir Rybarczyk oraz przedstawiciele BYD Truck: Managing Director Commercial Vehicles, Isbrand Ho oraz eTruck Sales Director Europe, Mahmut Mobassit.

– Decyzja o podjęciu współpracy z firmą BYD, wiodącym na świecie producentem pojazdów elektrycznych, wynika z naszej długofalowej strategii. Zakłada ona odpowiedzialny społecznie oraz zrównoważony rozwój, ukierunkowany zarówno na potrzeby klienta docelowego, jak i na dbałość o środowisko. Od strony biznesu skupiamy się na wykorzystaniu zbudowanych przewag rynkowych. Jako europejski lider dystrybucji części do pojazdów użytkowych, stworzyliśmy efektywny model biznesowy, który w oparciu o główne wartości, jakie posiadamy, a są nimi: rozwinięta sieć warsztatów Q-Service Truck, sprawna logistyka i rozbudowane portfolio odbiorców pojazdów użytkowych, daje nam możliwość  szybkiego wprowadzenia nowej marki pojazdów na rynek wraz z zapewnieniem kluczowej kwestii jaką jest sieć serwisowa. Zapotrzebowanie na pojazdy elektryczne będzie rosło w sposób skokowy, a naszą odpowiedzią na nie są niezawodne, innowacyjne pojazdy użytkowe BYD – powiedział podczas spotkania Sławomir Rybarczyk, Prezes Zarządu Armatus Sp. z o.o.

– Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie budowy i rozwoju akumulatorów oraz ciągłemu zaangażowaniu w produkcję wiodących na rynku zrównoważonych rozwiązań, BYD jest jednym z liderów innowacji, chroniącym naszą planetę i jej mieszkańców. Zauważając rosnące znaczenie innowacyjności i ekologicznych rozwiązań, w tym e-mobilności w Polsce, BYD wybrał Inter Cars i jego spółkę zależną Armatus Sp. z o.o., jako strategicznych partnerów do dystrybucji swoich zeroemisyjnych elektrycznych ciężarówek. Inter Cars i Armatus Sp. z o.o. posiadają niezrównane doświadczenie w dystrybucji na rynku motoryzacyjnym, co czyni je idealnymi partnerami dla firmy BYD, której misją jest promowanie zrównoważonej mobilności. Polska, będąca czwartym co do wielkości rynkiem sprzedaży samochodów ciężarowych w Europie, stanowi niezwykłą szansę rozwoju dla elektrycznych samochodów ciężarowych BYD. Potencjał rynkowy w Polsce doskonale wpisuje się w wizję BYD, polegającą na dostarczaniu innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska rozwiązań, które w pełni odpowiadają na zmieniające się potrzeby konsumentów. Dzięki naszej zaawansowanej technologii oraz rozbudowanej sieci dystrybucji Inter Cars, jesteśmy pewni, że nasze elektryczne ciężarówki zmienią sektor transportu w Polsce, przyczyniając się do bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości – powiedział Isbrand Ho, Dyrektor Zarządzający ds. Pojazdów Użytkowych w BYD Europe.

Firma BYD została założona w lutym 1995 r. i jest obecna w Europie od 1998 r. Jest jednym z największych na świecie producentów pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in z liczbą ponad 4,1 mln sprzedanych egzemplarzy do kwietnia 2023 roku. Dzięki obecności w 70 krajach i 400 miastach, BYD odgrywa ważną rolę w branżach związanych z motoryzacją, elektroniką, energią odnawialną i transportem kolejowym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!