Na targi Volvo 4Poland w ramach Roadshow przyjedzie ciężarówka Continental

29 maja 2023, 15:57

Continental Commercial Vehicle Tires zorganizował roadshow, w ramach którego przemierza Europę ciężarówką wyposażoną w opony Continental. Na trasie przejazdu znajdują się imprezy branżowe. Obecnie ciężarówka przejeżdża przez Polskę, aby 2. czerwca odwiedzić targi Volvo 4Poland.

Continental Roadshow

Europejskie roadshow Continental Commercial Vehicle Tires już trwa, a pokazowa ciężarówka Continental przemierza obecnie polskie drogi. Wszyscy, którzy chcieliby przyjrzeć się jej z bliska oraz zapoznać się z prezentowanymi rozwiązaniami, będą mieli taką okazję już w najbliższy piątek, 2 czerwca podczas targów Volvo 4Poland, które odbędą się na terenie Autodromu Jastrząb. Ciężarówka będzie dostępna dla wszystkich osób odwiedzających targi. Na miejscu obecni będą również eksperci Continental, którzy zaprezentują innowacyjne rozwiązania firmy wszystkim chętnym.

Na jakich oponach jeździ ciężarówka Continetal w trakcie Roadshow?

Pokazowa ciężarówka Continental podkreśla wszystkie kluczowe zagadnienia, które mają obecnie wpływ na branżę transportową i logistyczną. Nowa linia opon Conti Hybrid, która zapoczątkowuje rozwój opon 5. generacji, oferuje wydłużenie przebiegu aż o 20% w stosunku do poprzedniej generacji. Modele Conti Hybrid HS5 i HD5 będą dostępne we wszystkich popularnych rozmiarach już do końca tego roku. W ciężarówce pokazowej jest również prezentowana niedawno wprowadzona na rynek opona Conti VanContact Ultra. Ogumienie to, zaprojektowane przede wszystkim z myślą o tzw. dostawach ostatniej mili, posiada wyjątkowo mocną ścianę boczną zapewniającą doskonałą trwałość.

Promocja ContiLifeCycle oraz koncepcji LODC

Continental demonstruje również za pomocą swojej ciężarówki pokazowej ogromny potencjał koncepcji ContiLifeCycle. Ponowne wykorzystanie karkasów opon pomaga obniżyć koszty. Przy bieżnikowaniu zużywa się mniej surowców i emituje mniej zanieczyszczeń niż w przypadku produkcji nowej opony. Kolejnym kluczowym tematem jest koncepcja LODC. To kompleksowe podejście doradztwa w zakresie zarządzania oponami firmy Continental pomaga flotom obniżyć koszty operacyjne i utrzymać je na niskim poziomie. LODC oznacza Lowest Overall Driving Costs (najniższe całkowite koszty jazdy). Jeśli chodzi o cyfryzację floty, monitorowanie opon i konserwację predykcyjną, Continental przychodzi swoim klientom z pomocą dzięki pakietowi rozwiązań cyfrowych ContiConnect, również prezentowanemu w ciężarówce pokazowej. Rejestracja danych o oponach, takich jak ciśnienie, temperatura, głębokość bieżnika i stan opon, oznacza przejście od klasycznego monitorowania opon do inteligentnego zarządzania aktywami.
Zapraszamy wszystkich uczestników targów 4Poland do odwiedzenia stoiska Continental i zapoznania się z naszą pokazową ciężarówką, zanim wyruszy w dalszą drogę po kolejnych europejskich krajach. Nasz kierowca Ronny ma jeszcze do odwiedzenia ponad 30 państw i blisko 50 000 kilometrów do przejechania! Przebieg trasy europejskiego roadshow Continental można śledzić na specjalnie przygotowanym blogu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!