Nowe opony od Firestone mają wpłynąć oszczędności na paliwie. W jaki sposób?

20 września 2023, 13:57

Firestone ogłasza wprowadzenie na rynek nowej gamy opon regionalnych do samochodów ciężarowych, zaprojektowanych z wykorzystaniem opracowanej przez Bridgestone technologii ENLITEN. Opony te zostały zaprojektowane z myślą o zmniejszeniu całkowitego kosztu eksploatacji oraz wpływu na środowisko operacji flotowych. Jest to możliwe dzięki zwiększonym przebiegom i lepszej wydajności paliwowej w porównaniu do poprzednich modeli.

Czym wyróżniają się nowe opony Firestone?

Bazując na 120-letnim doświadczeniu w branży oponiarskiej, Firestone oferuje rozwiązania klientom poszukującym niezawodnych produktów i doskonałego stosunku jakości do ceny. Nowa gama opon regionalnych Firestone na osie kierowane, napędowe i naczepy – FS424, FD624 i FT524 została zaprojektowana z myślą o współczesnych flotach i ich rzeczywistych wyzwaniach w działalności regionalnej

Nowa gama opon Firestone zapewnia przebiegi wyższe nawet o 20 procent w porównaniu z ich poprzedniczkami, co obniża koszt przejechania jednego kilometra o 10 procent. Nowe opony to również lepsza wydajność paliwowa, a także konkurencyjne oceny etykietowe, gwarantujące nawet 15-procentową redukcję oporów toczenia w porównaniu z poprzednimi modelami.

Wydłużona żywotność i poprawa efektywności paliwowej to zasługa technologii ENLITEN, która została zastosowana po raz pierwszy w gamie regionalnych opon Firestone. Technologia ta optymalizuje całkowity koszt eksploatacji flot samochodów ciężarowych i wspiera ich podróż w kierunku zrównoważonego rozwoju. Platforma technologiczna opon ENLITEN to innowacyjne podejście Bridgestone do rozwoju opon, łączące najnowocześniejsze technologie w celu zapewnienia kierowcom maksymalnego bezpieczeństwa i wyjątkowych osiągów, przy jednoczesnej poprawie właściwości opon w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Dzięki konkurencyjnej klasie przyczepności na mokrej nawierzchni i oznaczeniu 3PMSF, najnowsza gama regionalnych opon ciężarowych Firestone zapewnia niezawodność przez cały rok.

Opona dostępna jest w sześciu dodatkowych rozmiarach względem poprzedniczki, dzięki czemu klienci mają zdecydowanie większy wybór niż wcześniej. Pierwsze rozmiary będą pojawiać się na rynku od września 2023 r., a pozostałe w ciągu 2024 roku. Nowa gama zastąpi obecną, Firestone Plus.

 – Floty samochodów ciężarowych potrzebują opon, które łączą całoroczną niezawodność z obniżonym kosztem eksploatacji – szczególnie w obecnych warunkach klimatycznych. Wykorzystując ENLITEN po raz pierwszy, bezpośrednio odpowiedzieliśmy na te rzeczywiste potrzeby klientów i opracowaliśmy nową gamę opon ciężarowych Firestone, która ma stać się najlepszym wyborem w średnim segmencie. Opony FS424, FD624 i FT524, dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, to przełom zarówno dla marki Firestone, jak i dla flot – świadomych kosztów i poszukujących najlepszych opon. – mówi Waqqas Ahmad, Commercial Sales Director w Bridgestone EMIA.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!