Renault Trucks Polska ma nowego prezesa

2 października 2023, 8:49

Valery Muyard nie jest już prezesem polskiego oddziału Renault Trucks. Na stanowisku zastąpił go Polak, pracujący w Grupie Volvo od maja 2020 r.

Nowy prezes Renault Trucks Polska

Nowym prezesem Renault Trucks Polska został Janusz Buława.

– Janusz wniesie do zespołu swoje kompetencje i doświadczenie z zakresu strategii biznesowej, zarządzania, finansów i IT, zdobyte na przestrzeni ponad 20 lat pracy zawodowej, głównie w branży budowlanej, a od 2020 roku w Renault Trucks. Bardzo się cieszę, że mogę powitać Janusza w naszym zespole zarządzającym, gdzie będzie zwiększał rentowność i rozwijał Renault Trucks w Polsce, aby zapewnić sukces naszym klientom. Chciałbym podziękować Valery’emu Muyard za to, co osiągnęliśmy przez ostatnie dwa lata w Polsce i życzyć mu powodzenia w nowym projekcie. – powiedział Christophe Deshayes, Wiceprezes ds. sprzedaży Renault Trucks w Europie.

Janusz Buława, Renault Trucks
Janusz Buława

Janusz Buława rozpoczął karierę biznesową w branży produkcji materiałów budowlanych w 1997 roku w Polsce dołączając do firmy LAFARGE, gdzie spędził 15 lat zajmując różne stanowiska, od systemów informatycznych, poprzez finanse do strategii i rozwoju biznesu oraz M&A, w tym 5 lat w centrali Lafarge w Paryżu. W okresie 2004-2006 odpowiadał za kontroling biznesowy dywizji Cementu w regionie Europy Środkowej i Wschodniej obejmującej 13 rynków. Od 2006 do 2012 pełnił rolę CFO, a od 2010 roku również Dyrektora Strategii dla Lafarge Cement Polska. Od 2012 do 2020 r. pracował w grupie spółek Eiffage Polska, zajmujących się generalnym wykonawstwem projektów budowlanych kolejowych i kubaturowych oraz działalnością deweloperską, gdzie pełnił funkcję CFO i wiceprezesa zarządu.

Janusz Buława od maja 2020 roku pracuje w Grupie Volvo, gdzie pełnił funkcję CFO dla marki Renault Trucks w Polsce. Z wykształcenia jest magistrem inżynierem w zakresie telekomunikacji i elektroniki. Studiował na Politechnice Gdańskiej oraz we Francusko-Polskiej Wyższej Szkole Nowych Technik Informatyczno-Komunikacyjnych w Poznaniu. Odbył studia podyplomowe w zakresie zarządzania (Program Copernic) w Paryżu oraz przeszedł program Executive MBA realizowany na Uniwersytecie Warszawskim i University of Illinois w Chicago.

Żonaty, ojciec 3 synów. Miłośnik podróży, narciarstwa i odpoczynku na łonie natury. Zorientowany na odkrywanie nowych kultur i miejsc.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!