Bezpłatne szkolenia dla kierowców zawodowych odbędą się 21 listopada w Wieluniu

6 listopada 2023, 11:00

7 godzin, ciężarówki Volvo Trucks z technologiami poprawiającymi bezpieczeństwo i naczepa marki Wielton – tak w skrócie można scharakteryzować bezpłatne, praktyczne szkolenia „Profesjonalni Kierowcy”, które odbędą się 21 listopada w Wieluniu. Właśnie trwają zapisy.

Przeszkoleni pracownicy to droga do sukcesu

Akcja powstała z myślą o kierowcach z kategorią C+E, którzy nie są aktywni zawodowo.

– W pracowników należy inwestować, zarówno w ich rozwój, jak i zapewnienie nowoczesnych rozwiązań, które usprawnią ich pracę. A w konsekwencji poprawią komfort wykonywanych zdań oraz wpłyną korzystnie na budżet firmy – mówi Piotr Werner, Product Digital and Marketing Manager, Volvo Trucks Polska. I dodaje: Taki też jest nasz projekt, dajemy możliwość zawodowym kierowcom nabycia nowych umiejętności, które usprawnią ich codzienną pracę. A jako marka Volvo dostarczamy firmom transportowym profesjonalne „narzędzia”, czyli samochody ciężarowe, których podwozia i naczepy posiadają najnowsze technologie, poprawiające bezpieczeństwo i już teraz spełniające nadchodzące wymagania GSR (system monitorowania ciśnienia w oponach).

Kierunek Wieluń

Jest to już 8. edycja „Profesjonalnych Kierowców”, podczas której instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska dzielą się swoją wiedzą. Tym razem spotkanie odbędzie się po raz kolejny w firmie Wielton S.A. w Wieluniu, która należy do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie oraz znajduje się wśród dziesięciu największych producentów w swojej branży na świecie.

– Cieszymy się, że ponownie możemy wziąć udział w akcji „Profesjonalni Kierowcy”. Naszym priorytetem jest, aby uczestnicy szkoleń poczuli się pewniej w swojej pracy, a przy tym mogli w sposób bezpieczny wykonywać swoje codzienne obowiązki – podkreśla Błażej Marcinkowski, Dyrektor ds. Marketingu Operacyjnego w firmie Wielton S.A.

Wiedza praktyczna to solidne fundamenty

Głównym założeniem niniejszej inicjatywy jest przekazanie nowych umiejętności praktycznych, które wpłyną na jakość pracy zawodowych kierowców. Co z kolei zwiększy bezpieczeństwo na drogach wszystkich uczestników ruchu.

– Jako część branży TSL doskonale zdajemy sobie sprawę z wyzwań, jakie codziennie są stawiane przed kierowcami zawodowymi. Nie ma wątpliwości, że to bardzo wymagający i odpowiedzialny zawód, który potrzebuje szerokiego zakresu kompetencji – mówi Błażej Marcinkowski, Dyrektor ds. Marketingu Operacyjnego w firmie Wielton S.A.

Tradycyjnie w ramach „Profesjonalnych Kierowców” zostanie przygotowanych kilka bloków tematycznych, które będą odbywać się równocześnie. Kierowcy zostaną podzieleni na małe grupy, aby mogli w komfortowych warunkach zdobywać kolejne kompetencje, które będą mogli wdrożyć do życia zawodowego.

– Uczestnicy będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności m.in. w obszarach takich jak podpinanie naczepy, manewrowanie oraz dynamiczna jazda po drogach. Naturalnie, nie zabraknie również kursu pierwszej pomocy – dodaje Błażej Marcinkowski, Dyrektor ds. Marketingu Operacyjnego w firmie Wielton S.A.

Podczas najbliższego szkolenia zostaną wykorzystane pojazdy ciężarowe Volvo Trucks Polska, które na co dzień używane są przez Szkołę Doskonalenia Jazdy, do których zaliczamy: zestaw ciągnik Volvo FH z naczepą Wielton, a także podwozie typu tandem Volvo FH z zabudową i naczepą Wielton. Ciągniki siodłowe posiadają kabiny załogowe, dzięki czemu istnieje możliwość przeszkolenia większej ilości osób już podczas jazdy. Dodatkowo każdy pojazd wyposażony jest w najnowsze systemy bezpieczeństwa Volvo Trucks spełniające wymagania GSR oraz w silniki w technologii TurboCompound, gwarantujące najniższe zużycie paliwa na rynku.

Zapisy na szkolenia w Wieltonie w Wieluniu trwają do 14 listopada 2023 r. Zapisywać się można przez formularz, który znajduje się na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!