IVECO zaprezentowało nową gamę pojazdów

16 listopada 2023, 12:08

Podczas konferencji prasowej IVECO zaprezentowało swoją nową gamę pojazdów — IVECO Way, która opiera się na większej wydajności i oszczędności. Powstała ona z myślą o wielu nowych i zapewniających większy komfort funkcjach. Skupiono się też na wydajnym silniku xCursor 13, ulepszonej aerodynamice i nowoczesnym systemie jazdy, opartym na mapie 3D i pozycjonowaniu GPS.

Ciężarówka IVECO

Nowości w IVECO Way

  • Nowy silnik xCursor 13 wraz z poprawioną aerodynamiką pojazdu, układem napędowym ze zautomatyzowaną skrzynią biegów HiTronix i systemem jazdy przewidującej HiCruise drugiej generacji zapewnia do 10% oszczędności paliwa.
  • Usługi podnoszące efektywność oraz oferujące zaawansowane monitorowanie przez Customer Uptime Center przynoszą znaczne obniżenie całkowitego kosztu posiadania i użytkowania, oraz możliwość obniżenia zużycia paliwa o kolejne 4%.
  • Zupełnie nowe, całkowicie przeprojektowane wnętrze kabiny opracowano z myślą o kierowcy, dzięki czemu oferuje ono poprawioną ergonomię „rodem z samochodu osobowego”, zapewniającą bezpieczeństwo.
  • W pełni cyfrowy kokpit z zestawem wskaźników TFT, nowym systemem  multimedialnym Infotainment oraz kamerami zastępującymi lusterka wsteczne
  • Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS) poziomu 2 zwiększa bezpieczeństwo i komfort.
  • Nowe wyposażenie opcjonalne obejmuje Mirrorcams – system kamer zastępujących główne i szerokokątne lusterka wsteczne oferujący kierowcy lepszą widoczność. Ponadto kamery dzięki zmniejszeniu powierzchni czołowej obniżają opór aerodynamiczny, co przekłada się na redukcję zużycia paliwa nawet o 1,5% w porównaniu ze standardowymi lusterkami.

Dodatkowa moc dla zrównoważonych zadań transportowych

Nowe IVECO S-Way i X-Way oferują większą oszczędność paliwa i lepsze osiągi także w wersji zasilanej gazem ziemnym – silnik xCursor 13 NG generuje moc maksymalną 500 KM i 2200 Nm momentu obrotowego – przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa nawet o 11%. Dużą wydajność połączono z zaletami środowiskowymi gazu ziemnego, co może pomóc w istotnym zmniejszeniu emisji CO2 nawet o 95%. Floty szukają rozwiązań, aby zmniejszyć swój wpływ na środowisko, a model IVECO S-Way zasilany gazem ziemnym jest projektem, którym je zapewnia.

Nowy system jazdy

System jazdy przewidującej HiCruise II generacji, korzystający z map 3D i pozycjonowania GPS, oprócz profilu drogi, rozpoznaje zakręty i ronda. Tryb jazdy Eco zoptymalizowano z wykorzystaniem strategii zmiany biegów, dostępności momentu obrotowego czy funkcji EcoRoll. Masę silnika zmniejszono o 10% – ten model jest nawet lżejszy niż stosowany dotychczas Cursor 11. Standardowa trwałość szacowana jest teraz nawet do 1,6 miliona kilometrów, czyli o 33% więcej niż w przypadku wcześniejszego modelu. Nowy hamulec silnikowy o wysokiej wydajności pracuje o 30% efektywniej i może zastępować retarder hydrauliczny w przypadku większości rodzajów zadań transportowych. Oznacza to jeszcze więcej korzyści w zakresie kosztów, masy oraz zużycia paliwa. Silnik natomiast połączono z osią Meritor 17xHE o dłuższych przełożeniach, pozwalających na wykorzystanie wysokiego momentu obrotowego silnika oraz zmodernizowaną 12-biegową przekładnią TRAXON II generacji marki ZF. Nowa skrzynia biegów oferuje kilka ulepszeń, takich jak wspomaganie zmiany biegów w czasie hamowania silnikiem czy wspomaganie cofania załączające bieg wsteczny podczas zatrzymywania.

Kokpit IVECO

IVECO odświeża całą ofertę produktów i usług

Motywem przewodnim było hasło „BĄDŹ ZMIANĄ”, którym IVECO zachęca do wspólnego dążenia do zmian mającym sprostać wyzwaniom przyszłości. Po raz pierwszy w historii IVECO odnawia całą gamę produktów i usług, dokonując największej jak dotąd
inwestycji wynoszącej, aż 1 mld Euro. Najnowsza, wieloenergetyczna gama wykorzystująca szeroki wybór rodzajów zasilania zapewnia kompleksowe rozwiązania w zakresie mobilności. To wynik wdrożonej przez IVECO strategii napędzania zmian na podstawie czterech filarów: produktywność biznesową, zrównoważony rozwój, doświadczenie kierowcy, usługi łączności.

Nowe logo IVECO — symbol zmiany

IVECO rozpoczyna nowy rozdział w swojej historii – moment kulminacyjny podróży, która rozpoczęła się prawie 50 lat temu. Nowa identyfikacja marki ilustruje, w jaki sposób IVECO działa na rzecz przyszłości, z myślą o szybko zmieniającym się nowoczesnym społeczeństwie, podkreśla silny związek z mocnymi korzeniami, a także zapowiada dalszą ewolucję produktów i usług w najbliższych latach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!