Pierwsza edycja targów FUTURMOTIVE – fotorelacja

20 listopada 2023, 12:38

W ubiegłym tygodniu odbyła się pierwsza edycja targów Futurmotive w Bolonii. Targi przygotowane przez organizatorów Autopromotec dotyczyły przyszłości motoryzacji, a w największej mierze aftermarketu i zagadnień warsztatu przyszłości. Organizatorzy oraz wystawcy poświęcili dużo uwagi zrównoważonemu rozwojowi transportu ciężkiego.

Zrównoważony transport ciężki i publiczny

W ramach targów Futurmotive istotną rolę odgrywały technologie ładowania oraz serwisowania pojazdów elektrycznych. Część z wystawców swoją uwagę kierowała w stronę infrastruktury ładowania oraz sprzętu do napraw elektrycznych ciężarówek. Przy tej okazji prezentowano także elektryczne ciągniki siodłowe Volvo oraz Mercedes-Benz. Na jednej z hal targowych prezentowany był także autobus miejski zasilany biometanem, który na co dzień porusza się po Bolonii.

Opony przyszłości

Dużą część targów poświęcono oponom oraz ich przyszłości. Na stoisku Michelin można było się zapoznać z oponami autobusowymi, które są pierwszymi homologowanymi oponami, do których produkcji użyto 58% materiałów pochodzących ze zrównoważonych źródeł. Obok producentów opon znajdowało się kilka stoisk firm zajmujących się bieżnikowaniem opon ciężarowych, którzy prezentowali oferowane przez siebie produkty w przekroju. Jedna z firm obecnych na targach prezentowała pneumatyczny podnośnik do kół ciężarowych.

W trakcie targów organizowane były liczne wystąpienia, wykłady oraz panele dyskusyjne dotyczące zrównoważonego rozwoju i przyszłości motoryzacji w zmieniającym się świecie. Wśród ciekawostek technologicznych wyróżniał się start-up, który opracował śruby kół przekazujące na żywo dane o sile dokręcenia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!