MAN TGE Next Level trafi do klientów w połowie 2024 roku

30 listopada 2023, 15:07

Produkowany przez MAN Truck & Bus samochód dostawczy otrzyma aktualizację technologiczną obejmującą przeprojektowane miejsce pracy kierowcy oraz nowe systemy wspomagające, które dodatkowo podnoszą poziom komfortu i bezpieczeństwa.

  • Nowoczesność: całkowicie nowa architektura elektryczna/elektroniczna (E/E), nowe czujniki i kamery, nowa wielofunkcyjna kierownica i nowa deska rozdzielcza,
  • Bezpieczeństwo: nowe oraz ulepszone systemy wspomagania pracy kierowcy,
  • Dostępność: w niektórych krajach sprzedaż pojazdów MAN TGE Next Level już się rozpoczęła, a pierwsze dostawy są planowane na maj 2024 roku.

Korzyści nowego modelu

Model vana MAN Truck & Bus przechodzi kompleksową modernizację, w której wyniku powstał MAN TGE. Nowe pojazdy MAN TGE otrzymują zdecydowanie największy pakiet innowacji technicznych w swojej wciąż młodej historii. Pierwsze modele MAN TGE Next Level zjadą z linii produkcyjnej w maju 2024 r.

Główny nacisk w kwestii komfortu położono na nową deskę rozdzielczą, z cyfrowym wyświetlaczem i wskaźnikami. W nowym wnętrzu uwagę zwraca duży wyświetlacz, umożliwiający sterowanie funkcjami pojazdu oraz system informacyjno-rozrywkowy MAN Media Van. MAN Media Van składa się z 10,4-calowego wyświetlacza ze standardowymi funkcjami DAB+, MAN Connect, App Connect i MAN SmartLink zapewniającymi integrację ze smartfonami. Kolejne aktualizacje obejmą MAN Media Van Navigation i MAN Media Van Navigation Business, które oprócz nawigacji oferować będą także dodatkowe funkcje, takie jak sterowanie głosem, radio internetowe, strumieniowe przesyłanie multimediów i integracja z asystentem Alexa. Wersja Business zostanie także wyposażona w ekran o przekątnej 12,9 cala.

Inne nowości obejmują przeprojektowaną ergonomiczną kierownicę wielofunkcyjną z dźwignią zmiany biegów zintegrowaną w kolumnie kierownicy (dla automatycznych skrzyń biegów), elektroniczny hamulec postojowy i funkcję Keyless Go. Nowe elementy sprawią, że prowadzenie pojazdów TGE stanie się bardziej wydajne. Pomogą w tym także uchwyty na kubki, schowki i skrytka na telefon komórkowy z funkcją ładowania indukcyjnego.

Nawet w obecnym modelu TGE właściwości jezdne, jakość wykonania i wygląd dorównują samochodom osobowym. Nowe miejsce pracy kierowcy w kabinie pojazdu dostawczego MAN potwierdza konsekwentne podążanie tą ścieżką.

– Wraz ze zmianą modelu w przyszłym roku pięknie zagra zarówno to co pod maską, jak i to co w kabinie. I będzie naprawdę głośno. Nie chcemy jeszcze ujawniać wszystkich szczegółów dotyczących MAN TGE Next Level, ale nasi klienci mogą oczekiwać vana, który stanie się kolejnym kamieniem milowym pod względem bezpieczeństwa i komfortu – podsumowuje Martin Imhoff, dyrektor ds. marketingu produktu VAN w MAN Truck & Bus.

Ponadto po stronie sprzętowej MAN TGE Next Level otrzyma nową generację jednostek sterujących, czujników i kamer. Zasadniczą modernizację przejdzie również architektura E/E. Umożliwi to dalszy pomyślny rozwój w dziedzinie systemów wspomagających i systemów bezpieczeństwa: w MAN TGE Next Level dostępne będą zupełnie nowe systemy wspomagające, a także dodatkowo udoskonalone dotychczas istniejące systemy. Dzięki tym zmianom samochód dostawczy MAN zwiększy bezpieczeństwo użytkowników i pasażerów, bo w wyposażeniu standardowym po raz pierwszy znajdą się takie systemy wspomagające, jak m.in.: informacja o znakach drogowych, aktywny system utrzymania pasa ruchu, wykrywanie zmęczenia kierowcy i system wspomagania parkowania.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!