Continental rozbudowuje fabrykę opon ciężarowych i autobusowych

2 lipca 2013, 15:54

Continental zamierza zmodernizować fabrykę opon ciężarowych i autobusowych w słowackiej Puchovie. Inwestycja o wartości 100 milionów euro pozwoli na zwiększenie rocznej zdolności produkcyjnej z ok. 2,6 miliona do ponad 3 milionów opon w kolejnych latach.

– „Pomimo trudnej obecnie sytuacji ekonomicznej w Europie obserwujemy wyraźnie wyższy popyt na nasze opony ciężarowe i autobusowe w średniej perspektywie” – komentuje dr Andreas Esser, szef działu Commercial Vehicle Tires firmy Continental – „Po analizie przyszłego zapotrzebowania z rynków wschodzących, w szczególności w Europie Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, przewidujemy dalszy wzrost w następnych latach. Wychodząc naprzeciw temu rosnącemu w niedalekiej przyszłości popytowi, musimy dodatkowo rozbudować i unowocześnić nasz największy zakład produkcyjny w regionie EMEA” – dodaje.

Puchov, największy w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) zakład firmy Continental produkujący opony do samochodów ciężarowych i autobusów, nie tylko zwiększy swoją zdolność produkcyjną, lecz zostanie także kompleksowo zmodernizowany pod względem maszyn i infrastruktury w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności produkcji.

– „Aby utrzymać pozycję lidera technologii i dostarczać klientom najlepsze w klasie produkty, nieustannie doskonalimy nasze procesy i technologie produkcji. Ponadto Puchov będzie pierwszym zakładem produkującym opony autobusowe trzeciej generacji. Ta inwestycja pozwoli nam lepiej dostosować się do wymogów rynku” – powiedział Thierry Wipff, szef działu Manufacturing Commercial Vehicle Tires firmy Continental.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!