Scanie zasilane CNG dla MPO Warszawa

5 lipca 2013, 10:41

Scania dostarczyła już 19 śmieciarek z silnikami napędzanymi gazem CNG Miejskiemu Przedsiębiorstwu Oczyszczania w Warszawie. Dziesięć kolejnych dołączy do floty MPO w latach 2014 i 2015.

Zakupione śmieciarki to pojazdy ze skrętną trzecią osią. Scania P 270 DB6x2*4HNB charakteryzuje się rozstawem osi 3,5 m oraz zwartą konstrukcją, która zapewnia wysoką manewrowość na wąskich i krętych ulicach miasta. Pełne zawieszenie na poduszkach pneumatycznych zwiększa komfort pracy i optymalizuje ładowność pojazdu.

9-litrowy silnik EEV Euro 5 o mocy 270 KM, zasilany gazem CNG, przekazuje moc za pośrednictwem w pełni automatycznej skrzyni biegów Allison, co wydłuża żywotność układu napędowego i zwiększa efektywność pracy silnika.

– „Zakupiony sprzęt pozwoli na efektywną i optymalną obsługę klientów MPO w Warszawie w nowych warunkach legislacyjnych. Jednocześnie ma na celu także obniżenie kosztów eksploatacji. Koszty użycia CNG zamiast oleju napędowego, dają możliwość znacznych oszczędności. Ponadto, kompozytowe zbiorniki gazu ziemnego są lżejsze i trwalsze od klasycznych butli gazowych o ok. 700 – 800 kg, tym samym nie ograniczają ładowności pojazdu. Spółka inwestuje w innowacyjny i specjalistyczny sprzęt, aby wzorem innych światowych firm spełniać wszelkie normy środowiskowe. Zwłaszcza, że od 1 stycznia 2014 roku zacznie obowiązywać norma emisji spalin Euro 6. Zakup nowych pojazdów wpisuje się także w politykę proekologiczną firmy i stanowi przewagę nad konkurencją – dotychczas po stołecznych drogach jeździła tylko 1 śmieciarka napędzana gazem” – powiedział Krzysztof Bałanda, Prezes Zarządu MPO w Warszawie.

Pojazdy objęte są pełną, 3-letnią umową obsługowo-naprawczą. Są to pierwsze pojazdy Scania zasilane gazem CNG operujące w rejonie Mazowsza i jednocześnie pierwszy tak duży kontrakt na zakup pojazdów komunalnych Scania.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!