Polski finał The Drivers’ Fuel Challenge podczas Master Truck 2013

17 lipca 2013, 16:20

O tym, kto będzie reprezentował Polskę podczas Wielkiego Finału The Drivers’ Fuel Challenge na torze Grobnik w Chorwacji, zadecyduje krajowy finał, który zostanie rozegrany podczas zlotu Master Truck 2013. Weźmie w nim udział dziesięciu najlepszych kierowców.

Celem konkursu jest podkreślenie roli kierowcy w kształtowaniu ekonomiki paliwowej w transporcie drogowym. Do rywalizacji podczas ubiegłorocznej edycji stanęło 1600 kierowców z Centralnej i Wschodniej Europy, z czego aż 650 kierowców z naszego kraju.

Polski finał

Polski finał The Drivers' Fuel Challenge rozegrany zostanie 19 lipca w serwisie Volvo Truck Center w Dąbrowie koło Opola. Za kierownicą konkursowego zestawu zasiądzie dziesięciu finalistów wyłonionych podczas dwóch półfinałów regionalnych, w Bednarach i Kamieniu Śląskim.

Jazdy finałowe odbywac się będą na konkursowym zestawie o masie całkowitej około 37 ton, składającym się z ciągnika Volvo FH 500 KM wyposażonego w skrzynię biegów I-Shift, na oponach Michelin X-Line Energy oraz naczepy kurtynowej firmy Krone. Ten spośród finalistów, który osiągnie najmniejsze zużycie paliwa na wyznaczonej trasie w określonym limicie czasu, w październiku będzie reprezentował Polskę na Wielkim Finale The Drivers' Fuel Challenge na torze Grobnik w Chorwacji.

Ogłoszenie wyników polskiego finału będzie miało miejsce 20 lipca o godzinie 19.00 na zlocie Master Truck w Polskiej Nowej Wsi.

Mistrzostwa

Konkurs The Drivers' Fuel Challenge to inicjatywa Volvo Trucks, która powstała w roku 2011. Pierwsza edycja objęła zasięgiem cały świat. Przez dwa kolejne lata jest kontynuowana w ramach Rynku Europy Centralno-Wschodniej Volvo Trucks. Rywalizacja jest otwarta dla wszystkich kierowców zawodowych bez względu na ich wiek oraz marki pojazdów, jakimi na co dzień jeżdżą.

Ubiegłoroczny Wielki Finał The Drivers' Fuel Challenge  odbył się w czeskim Ołomuńcu, a jego triumfatorem został reprezentant Polski Paweł Ozimek z firmy EPO-TRANS LOGISTIC z Tychów, zdobywając oprócz tytułu Mistrza także nagrodę rzeczową w postaci samochodu osobowego Volvo C30.

W tegorocznej edycji mistrzostw w Polsce w 21 eliminacjach wzięło udział 746 kierowców. Dwa najlepsze wyniki z każdej lokalizacji kwalifikowały do jednego z dwóch półfinałów, a bilety wstępu do finału otrzymało po 5 kierowców z najlepszymi wynikami zużycia paliwa.
Tegoroczny najlepszy wynik zużycia paliwa w półfinałach to 22,41 l/100 km. 

Nagrodą główną w Wielkim Finale w Chowacji dla najlepszego kierowcy jest samochód osobowy Volvo V40, a dla firmy, w której jeździ zwycięski kierowca – voucher Volvo o wartości 10.000 EURO.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!