Daimler Truck AG kontynuuje pomoc Ukrainie

1 marca 2024, 10:21

Na znak nieustającej solidarności firma Daimler Truck AG kontynuuje swoje wsparcie dla ludności Ukrainy i po raz kolejny przekazuje milion euro działającym tam na miejscu organizacjom humanitarnym. Kwota 700 tysięcy euro zostanie przekazania Funduszowi Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF), a 300 tysięcy euro trafi do Niemieckiego Czerwonego Krzyża (DRK).

Wspomniane dwie organizacje sfinansują z otrzymanych środków różne akcje pomocowe ukierunkowane na konkretne potrzeby. Działania UNICEF-u skoncentrowane są w obszarach edukacji, pomocy medycznej i psychospołecznej oraz zaopatrzenia dzieci i rodzin w energię elektryczną i wodę. W zakresie pomocy kryzysowej, ochrony ludności, opieki zdrowotnej i pomocy społecznej Niemiecki Czerwony Krzyż współpracuje z Ukraińskim Czerwonym Krzyżem.

Daimler Truck od wybuchu wojny wspiera ludność Ukrainy

Od rozpoczęcia rosyjskiej wojny napastniczej przeciwko Ukrainie w lutym 2022 r. firma i jej pracownicy przekazali środki finansowe, wsparcie rzeczowe i pojazdy na potrzeby konwojów z pomocą humanitarną o łącznej wartości ponad 4,3 mln euro. Darowizny przekazano organizacji UNICEF, Niemieckiemu Czerwonemu Krzyżowi i Światowemu Programowi Żywnościowemu (WFP) ONZ. Ponadto w ciągu ostatnich dwóch lat pracownicy firmy wsparli transport na Ukrainę około 3,9 tys. ton środków pomocowych, zrealizowany w ramach ponad 200 konwojów samochodów ciężarowych. Na miejscu zostały one rozprowadzone odpowiednio do potrzeb we współpracy z różnymi partnerami i organizacjami pomocowymi. W przyszłości Daimler Truck będzie nadal udostępnia
ciężarówki i zasoby transportowe na potrzeby przewozów pomocy humanitarnej.
Koordynacją centralnych i lokalnych działań pomocowych firmy zajmują się pracownicy posiadający bogate doświadczenie w organizacji projektów humanitarnych i transportów. Biorą w nich także udział liczni wolontariusze z wielu zakładów, filii i spółek krajowych Daimler Truck.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!