Duży wzrost Dachser DIY Logistics w Polsce

22 lipca 2013, 12:29

Polska komórka DIY Logistics osiągnęła w 2012 roku dwustuprocentowy wzrost drobnicowych przesyłek eksportowych, zajmując 3. pozycję w zestawieniu kilkunastu europejskich krajów, w których Dachser świadczy usługi. Wynik ten świadczy o ekspansji polskich eksporterów.

Mimo stagnacji gospodarczej w Europie, polski eksport jest w dobrej formie. Zawdzięcza to głównie dobrej kondycji gospodarki niemieckiej, gdzie polscy przedsiębiorcy wysyłają 1/4 całego eksportu. Do dobrego wyniku przyczyniła się również popularność handlu z krajami Wspólnoty Niepodległych Państw, które również coraz chętniej kupują polskie produkty. Dobre wyniki odnotowuje tutaj sektor DIY, czyli artykuły sprzedawane w marketach budowlanych i sklepach dla majsterkowiczów.

– „Polscy dostawcy szukają nowych rynków zbytu. Jest to niezbędny element dalszego ich rozwoju” – mówi Juliusz Pakuński, project manager usługi Dachser DIY Logistics w Polsce – „Klienci zwracają się do nas coraz częściej z zapytaniami dotyczącymi obsługi takich rynków jak Węgry, Bułgaria, Rumunia czy kraje byłej Jugosławii” – wyjaśnia Juliusz Pakuński.

W wewnętrznym rankingu Dachser, dotyczącym wyników przewozów eksportowych w ramach usługi DIY Logistics, Polska jednostka zajęła wysokie 3 miejsce, za Danią i Szwecją (liczonymi łącznie) oraz Austrią. Roczny wzrost liczby przesyłek obsługiwanych w ramach usługi DIY Logistics w Polsce wyniósł aż 200%.

– „Bardzo dbamy o to, by na bieżąco śledzić branżę, dlatego jesteśmy obecni na największych konferencjach i targach branżowych w Europie. Co ważne, spotykamy na nich coraz więcej przedstawicieli polskich firm” – tłumaczy Juliusz Pakuński.

Usługa Dachser DIY Logistics polega na dostarczaniu przesyłek do sieci marketów typu dom i ogród oraz świadczeniu szeregu usług dodatkowych, w tym merchandisingu na terenie sklepu. Operator dostarcza produkty bezpośrednio na półki, a nie ma rampę sklepu. W ramach Dachser DIY Logistics firma dostarcza codziennie do 18 000 marketów w całej Europie, ponad 2 mln przesyłek rocznie.

Obecnie firma oferuje pełny serwis logistyki DIY (transport do marketów w ramach sieci Dachser oraz merchandising) w następujących krajach: Polska, Czechy, Słowacja, Niemcy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Szwajcaria, Szwecja, Dania, Norwegia, Holandia, Belgia, Węgry, Austria, Bułgaria, Rumunia, Serbia, Chorwacja, Słowenia, Bośnia i Hercegowina.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!