Nowa ładowarka do pojazdów elektrycznych

27 marca 2024, 12:57

Delta wprowadza na rynek nową ładowarkę do pojazdów elektrycznych o mocy 500kW DC, UFC 500, przeznaczoną do pojazdów osobowych i ciężkich.

Delta ogłosiła wprowadzenie na rynek swojej szybkiej ładowarki DC dla pojazdów elektrycznych o mocy 500kW, UFC 500. W obliczu rosnących potrzeb ładowania o wysokiej mocy oraz wyzwań w pozyskiwaniu terenu dla operatorów stacji ładowania EV, UFC 500 wyłania się dzięki swojemu stosunkowi mocy do rozmiaru.

UFC 500 może naładować jeden ciężki pojazd elektryczny (ciężarówkę elektryczną/autobus elektryczny) o dużej pojemności baterii z mocą 460 kW w ciągu 2 godzin, co średnio skutkuje zasięgiem na pełną dobę operacyjną.

– UFC 500 dostarcza możliwość ultra-szybkiego ładowania i dzięki integracji z naszym własnym systemem zarządzania ładowaniem EV DeltaGrid® EVM oraz rozwiązaniami do magazynowania energii, znacząco redukuje obciążenie sieci. Ta potężna kombinacja jest doskonałym przykładem połączenia ładowania EV i inteligentnego zarządzania energią, wyróżniając się wydajnością i efektywnością, aby spełnić bieżące i przyszłe wymagania operatorów stacji ładowania (CPO). – powiedział Vincent Lin, wiceprezes ds. eMobility i inteligentnych rozwiązań energetycznych w Delta EMEA.

W aplikacjach do ładowania publicznego, jednoczesne ładowanie 2 nowoczesnych EV może osiągnąć moc do 250 kW na każdy pojazd, co jest atrakcyjną ofertą usługi ładowania z punktu widzenia użytkownika końcowego. Oprócz pojazdów ciężkich, UFC 500 nadaje się do szerokiej gamy osobowych pojazdów elektrycznych i zastosowań ładowania we flotach, zajezdniach, logistyce, instalacjach przemysłowych i publicznych.

Nowy moduł zasilania UFC 500 wykorzystuje technologię półprzewodnikową SiC, związek krzemu i węgla, aby zapewnić ogólną sprawność konwersji. Opatentowana przez firmę Delta topologia obwodu wewnętrznego skutkuje kompaktowym, lekkim modułem zasilania, który można z łatwością obsłużyć nawet w pojedynkę. UFC 500 ma niską objętość i niewielką powierzchnię.

Zaprojektowana z myślą o integracji — w tym łączności sieciowej, kompatybilności wstecznej i zarządzaniu energią — UFC 500 upraszcza konfigurację i zarządzanie, stanowiąc trwałą, długoterminową inwestycję. Spełnia normy IP55 i IK10, zapewniając dostępność w przypadku pracy nawet w wymagających warunkach.

Dla dodatkowej wygody w UFC 500 zastosowano zaawansowane rozwiązanie do organizacji kabli ładowania. Ruchome ramię — zamontowane na górze stacji ładującej, aby zapobiec uszkodzeniom i zwiększyć praktyczność — zapewnia zasięg kabla ładującego do czterech metrów. Ponadto zintegrowane rozwiązanie do płatności kartą kredytową ułatwia operatorom wdrożenie, zapewniając jednocześnie wygodne opcje płatności dla użytkowników końcowych.

Aby sprostać wyzwaniom związanym z obciążeniem sieci, UFC500 płynnie integruje się z DeltaGrid® EVM. System ten umożliwia grupowanie ładowarek pojazdów elektrycznych, ustalanie priorytetów, planowanie, konfigurowanie limitów mocy ładowania, a także wykorzystanie taryf dynamicznych związanych z czasem użytkowania. Zaprojektowana, aby wspierać strategię redukcji zużycia energii CPO, DeltaGrid® EVM może pomóc zmniejszyć ślad węglowy obiektu i koszty operacyjne poprzez oszczędzanie energii w godzinach szczytu.

DeltaGrid® EVM zapewnia możliwości zarządzania infrastrukturą ładowania pojazdów elektrycznych, zapobiegając przeciążeniom i pozwalając uniknąć kar umownych. Możliwość ta pozwala CPO na dostarczanie wysokowydajnego ładowania pojazdów elektrycznych bez przeciążania sieci. UFC 500 jest również kompatybilny z rozwiązaniami energi odnawialnej i magazynowania energii firmy Delta.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!