Nowy wariant opon od Apollo Tyres jest już dostępny na rynku

3 kwietnia 2024, 12:13

Firma Apollo Tyres wprowadziła na rynek nowy wariant 385/55 R22.5 swojej popularnej opony do naczep długodystansowych EnduMile LHT.

Nowy produkt jest już dostępny w całej Europie i stanowi uzupełnienie debiutanckiego EnduMile LHT, który został wprowadzony w rozmiarze 385/65 R22.5 w październiku ubiegłego roku.

Charakterystyka nowego wariantu

Pierwsza dedykowana opona LHT firmy Apollo Tyres wyznacza nowe standardy w tym segmencie. Posiada klasę A w zakresie oporów toczenia i jest ekonomiczną oponą ciężarową. Posiada również klasę A w zakresie hałasu drogowego, emitując zaledwie 70 dB podczas standardowych procedur testowych.

Karkas opony ułatwia bieżnikowanie, co przekłada się na niższe koszty w całym okresie eksploatacji – jest to kluczowy wymóg dla wielu europejskich klientów korzystających z opon długodystansowych.

Opona EnduMile LHT przeszła szeroko zakrojony dwuletni proces testowy, obejmujący testy wirtualne i rzeczywiste. Zaprojektowana i opracowana przez globalny zespół badawczo-rozwojowy Apollo Tyres w Holandii, jest produkowana w zakładzie produkcyjnym firmy na Węgrzech.

Free rolling

Innowacyjny “free-rolling” wzór bieżnika został opracowany specjalnie dla osi przyczep
i zawiera kompaktowy rowek w środkowej części, który wspomaga przyczepność, jednocześnie ograniczając hałas.

Szeroka i stabilna powierzchnia styku opony z podłożem optymalizuje rozkład naprężeń, poprawiając osiągi, efektywność paliwową i zużycie. Nowa mieszanka polimerów
i wypełniaczy ogranicza opory toczenia, zapewniając jednocześnie stały poziom przyczepności na mokrych nawierzchniach. Innowacyjna mieszanka wspomaga również działanie w sytuacji zmian temperatury podczas długotrwałej eksploatacji, aby zachować dobre osiągi i trwałość opony.

– Widzieliśmy duży popyt na nasz pierwszy produkt LHT od czasu jego wprowadzenia na rynek w zeszłym roku i nie możemy się doczekać, aby wykorzystać tę dynamikę dzięki nowej opcji rozmiaru. Rozszerzająca się gama EnduMile reprezentuje nasze ciągłe zaangażowanie w innowacje i wydajność, a my będziemy nadal inwestować w produkty dostosowane do potrzeb sektora długodystansowego. – skomentował Yves Pouliquen, szef grupy ds. sprzedaży i marketingu w Apollo Tyres Europe

Więcej informacji o gamie opon Apollo Tyres EnduMile na stronie: www.vredestein.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!