Nietypowe przesyłki TNT Express

12 sierpnia 2013, 15:52

Zastawki serca, 40-tonowa lokomotywa i zaproszenie na ceremonię noblowską – wszystkie te przesyłki przewiozła firma kurierska TNT Express. Polski oddział tej firmy ma wiele tego typu doświadczeń.

Stoi na aucie lokomotywa

40-tonowa lokomotywa, pojechała w 2012 roku z Wrześni do Sosnowca. Nie po szynach, a na lawecie. Po uzyskaniu przez TNT Express zezwoleń, niezbędnych do transportu tak dużego obiektu, 9-metrowa lokomotywa została za pomocą dźwigów załadowana na platformę niskopodłogową. Przewóz możliwy był jedynie nocą. Ciężarówka, przewożąca parowóz, eskortowana była przez pilota, a zestaw (ciągnik i platforma) mierzył 25 m. Już następnego dnia klient mógł cieszyć się widokiem parowozu w swoim zakładzie.

Zastawki serca

TNT Express transportuje najbardziej wymagające materiały i substancje. Za pośrednictwem usługi Cold Chain Transport firma przewozi zastawki serca do przeszczepu. Z tego serwisu, przeznaczonego dla przesyłek szczególnie wrażliwych na zmianę temperatury, korzysta Bank Zastawek Serca Centrum Zdrowia Dziecka, aranżując ok. 5 transportów tygodniowo. Dzięki zastosowaniu specjalnych opakowań Medpak Thermo i urządzeń do pomiaru temperatury przewożone substancje nie zmieniają składu chemicznego pod wpływem wahań temperatury. Usługa zapewnia ekspresowy przewóz m.in. próbek klinicznych, organów do transplantacji, płynów ustrojowych, substancji chemicznych.

Zaproszenie od Akademii Szwedzkiej

W październiku 1996 roku – 18 dni po ogłoszeniu werdyktu przyznania literackiego Nobla przez Akademię Szwedzką – TNT Express dostarczyła Poetce kopertę. Zawierała ona zaproszenie na, jak określała sama Adresatka, "sztokholmską tragedię". Przesyłkę doręczono do rąk własnych Wisławy Szymborskiej, do krakowskiego mieszkania. W archiwach firmy do dziś znajduje się bilecik z pozdrowieniami od Poetki.

Samolot w 20 minut

Pewnego dnia o godz. 16.00 TNT Express otrzymało zapytanie od firmy motoryzacyjnej. Chodziło o bardzo pilne przesłanie komponentów na linię produkcyjną. Towar, o wadze 930 kg, miał dotrzeć do Szwecji do godz. 6.30 kolejnego dnia – w innym przypadku zleceniodawca musiałby zatrzymać linię produkcyjną, co oznaczałoby  ogromne  koszty. Pracownikom TNT wystarczyło 20 min. aby sprawdzić możliwości aranżacji czarteru i zlecić przylot samolotu. Zleceniodawca w następnych tygodniach zamówił kolejne czartery – TNT zaaranżowało łącznie 22.

Transport nocny

Przewóz przesyłek nocą? – dlaczego nie! TNT Express, jako pierwsza firma kurierska, wprowadziła do oferty ekspresowe transporty nocne. Serwis adresowany jest do przemysłu: automatyki, maszyn, motoryzacji. Sprawdza się tam, gdzie struktura biznesu opiera się na mobilnych serwisantach czy technikach, którzy w precyzyjnie określonym czasie muszą otrzymać części zamienne do napraw. Doręczenia realizowane są między godz. 1.00 w nocy a 7.00 rano na terenie całego kraju. Dostawy nie wymagają obecności odbiorcy – realizowane są za pośrednictwem specjalnych wrzutni i śluz.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!