Solarisy już w Belgradzie

13 sierpnia 2013, 16:27

Do Belgradu dotarło 10 pierwszych z 200 zamówionych Solarisów Urbino 18, zamówionych przez publiczną spółkę przewozów miejskich w marcu 2013 r. Dostawy następnych odbywać będą się w transzach: po 45 sztuk w sierpniu i we wrześniu oraz kolejno 50 w październiku i w listopadzie.

Dostawy pierwszych autobusów do Belgradu zostały poprzedzone szkoleniami zorganizowanymi dla kilkudziesięciu pracowników GSP. Były to kursy zarówno kierowców, jak i pracowników serwisu, dzięki którym mogli poznać nowe pojazdy we flocie belgradzkiego przewoźnika.

Zgodnie z kontraktem firma Solaris będzie wspierać swojego klienta przez pierwsze dwa lata w prowadzeniu obsługi serwisowej. W tym celu przedstawicielstwo firmy Solaris w Serbii zatrudniło kilkunastu pracowników, którzy będą do dyspozycji GSP. Producent utworzył także na miejscu magazyn części zamiennych. Dzięki temu przewoźnik zyskuje pewność sprawnej i szybkiej obsługi serwisowej.

– „Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości dostarczonych pojazdów i sposobu przeprowadzenia przez firmę Solaris szkoleń dla pracowników GSP” – mówi Milan Sofronic, Dyrektor ds. Technicznych w GSP Belgrad – „Już w najbliższych dniach o komforcie podróżowania Solarisami będą mogli przekonać się mieszkańcy naszego miasta” – dodaje.

Zakup 200 autobusów dla stolicy Serbii możliwy był między innymi dzięki środkom z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, który sfinansował wart 64 mln euro kontrakt.

Przegubowe Solarisy wyprodukowane dla Belgradu są w pełni niskopodłogowe i klimatyzowane, spełniają normę emisji spalin Euro 5. W każdym z pojazdów zainstalowany został, składający się z 7 kamer, system monitoringu, gwarantujący najwyższy poziom bezpieczeństwa pasażerów.

Do tej pory w Serbii pojazdy marki Solaris są wykorzystywane w miejscowości Novi Sad, dokąd w 2011 roku zostało dostarczonych sześć autobusów Solaris Urbino12 napędzanych sprężonym gazem ziemnym (CNG).

Wszystkie Solarisy zostaną wprowadzone na belgradzkie linie autobusowe do końca 2013 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

89.69.164.*, 1 września 2013, 23:11 0 0

Uzivajte! Jako smo radi da se ove autobusi voze i kod nas! Odlicni su!

Pre 30 godina prodavali smo za Poljsku autobuse Ikarus poznate u PL kao "Zemun". Sada se istorija krece. Poljski autobu je u Zemunu.

Hvala!

Odpowiedz