Największa opona do ciągników rolniczych

26 sierpnia 2013, 14:37

Michelin AxioBib IF 850/75 R 42 to największa opona do ciągników w ofercie Michelin. Prototypowa opona charakteryzuje się indeksem obwodu toczenia 50, wysokością 2,32 m i nośnością 9,5 t.

AxioBib IF 850/75 R 42  wpisuje się w coraz mocniej akcentowany trend w świecie rolnictwa. Na wyzwania stawiane przez coraz potężniejsze ciągniki, których moc ostatnio przekroczyła 350 KM, Michelin odpowiadał oponami o coraz większej średnicy. AxioBib, o wysokości 2,32 m jest przeznaczona do najmocniejszych ciągników. Powstała, aby efektywnie przekazywać całą moc ciągnika, a przy tym nie ślizgać się na obręczy.

Nowa opona ma być produktem flagowym w gamie opon rolniczych Michelin. Opiera się na technologii Michelin Ultraflex, która pozwala na większe obciążenie pojazdu przy ciśnieniu niższym nawet o 0,8 bara. Oznacza to lepszą trakcję bez obracania się opony na obręczy, jak również mniejsze ugniatanie gleby.

Klocki w bieżnikach opon rolniczych zazwyczaj układają się w kształt litery V. Sam kształt bieżnika to jednak nie wszystko. Aby opona wyróżniała się podczas prac polowych i spełniała wymogi rolników, należy wziąć pod uwagę wszystkie szczegóły – od sztywności klocków bieżnika i kąta, pod jakim wchodzą w glebę, po sztywność drutówki i jakość mieszanki gumy.

AxioBib IF 850/75 R 42 zaspokaja pozornie wykluczające się wymagania, jak na przykład praca zarówno na glebie twardej, jak i miękkiej oraz na terenie pochyłym.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

46.171.236.*, 22 kwietnia 2014, 13:33 0 0

na zdjęciu opona 800/70R38
proszę precyzyjniej
pa

Odpowiedz