Ambicje i plany PPT PKS Gdańsk-Oliwa S.A.

26 sierpnia 2013, 15:04

Firma PPT PKS Gdańsk-Oliwa S.A. podjęła decyzję o przystąpieniu do międzynarodowej sieci dystrybucji Pall-Ex Polska. Ten krok ma przyczynić się do dywersyfikacji działalności Spółki. W planach są: wzrost udziału na rynku polskim i europejskim, utworzenie nowych oddziałów oraz zwiększenie zatrudnienia.

PPT PKS Gdańsk-Oliwa S.A. rozwija paletę usług

PPT PKS Gdańsk-Oliwa S.A. od kilku lat rejestruje zwiększenie wolumenu sprzedażowego i obrotów, przy jednoczesnym zachowaniu stałego trendu rozwijania siatki oddziałowej i sprzedażowo-operacyjnej.

W samym 2012 r. firma zbudowała 12 nowych oddziałów oraz zwiększyła zatrudnienie o 40 etatów. Do końca tego roku planuje inwestycje, które pozwolą na powiększenie zasięgu w Polsce o dodatkowe 4 oddziały oraz zatrudnienie kolejnych nowych pracowników. W sierpniu 2013 r. PPT PKS Gdańsk-Oliwa S.A. podpisała umowę o współpracy z siecią Pall-Ex, która pozwoli firmie dynamicznie rozwijać dystrybucję wykorzystując sieć Partnerów Regionalnych Pall-Ex. Gdańska firma dołączyła do grona ponad 200 podmiotów współpracujących z Pall-Ex w 6 krajach Europy: Wielkiej Brytanii, Włoszech, Rumunii, Hiszpanii, Portugalii i Francji.

PPT PKS Gdańsk-Oliwa S.A. jest obecna na polskim rynku od 1965 r. (przed 1995 r. oddział przedsiębiorstwa państwowego – Krajowej Państwowej Komunikacji Samochodowej) świadcząc usługi transportowe zarówno na lokalnym, jak i międzynarodowym rynku. PPT PKS Gdańsk-Oliwa S.A. dysponuje obecnie flotą ponad 200 samochodów i zatrudnia 140 pracowników oraz 100 kierowców. Główną specjalnością firmy jest przewóz towarów w formie ładunków całopojazdowych po całej Europie. Oferta jest  poszerzana o transport niekonwencjonalnych ładunków oraz nowe kierunki przewozu, w zależności od potrzeb odbiorców.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!