Scania w czołówce Nordic Trophy

30 sierpnia 2013, 9:44

Scanie zajęły wysokie miejsca w konkursie piękności tuningowanych ciężarówek, Nordic Trophy. Duży sukces w Szwecji odniosła polska załoga teamu Repiński z Kościerzyny.

Konkurs Nordic Trophy, organizowany od 1980 roku, to najstarszy i najbardziej prestiżowy „konkurs piękności” ciężarówek. Każdego roku pod koniec sierpnia fani tuningu ciężarówek ściągają tłumnie do Szwecji, by podziwiać najpiękniejsze pojazdy. W tegorocznej edycji Nordic Trophy, która odbyła się w dniach 23-24 sierpnia na torze Mantorp w Szwecji uczestniczyło 250 ciężarówek ze Skandynawii, Polski, Niemiec, Czech, Holandii oraz Austrii.

Konkurs Nordic Trophy wygrał bezapelacyjnie Fin Juha Ristimaa oraz jego Scania R560 „Madonna”. Skandynawski zestaw o długości 25,25 metrów jest hołdem Juhy dla twórczości artystki. Oprócz doskonale odwzorowanych wizerunków Madonny zabudowa Scanii oraz przyczepy została udekorowana rękopisami najsłynniejszych przebojów artystki. Niesamowite wrażenie zrobiło na publiczności wnętrze kabiny przypominające garderobę artystki.

Choć Juha Ristimaa sięgnął po zwycięstwo w Nordic Trophy po raz piąty w swojej 20-letniej karierze, to jednak do końca nie był pewien zwycięstwa.

– „Miałem nadzieję na pierwszą trójkę, ale nie wierzyłem w wygraną, gdyż poziom prezentowany przez rywali był niezwykle wysoki. Natomiast reakcje publiczności na moją Scanię przeszły najśmielsze oczekiwania” – powiedział Juha Ristimaa tuż po rozdaniu nagród. Rodzinna firma Juhy Ristimaa posiada 7 zestawów i zajmuje się transportem ładunków drobnicowych w Skandynawii.

Głównym rywalem Fina była pochodząca z Danii Scania T164 z firmy Pouls Bremseservice. Wygrała ona poprzednią edycję konkursu Nordic Trophy nieco nostalgicznym tematem „Historia Scanii”. W tym roku Duńczycy poszli dalej i wystawili oprócz ciągnika równie efektownie polakierowaną cysternę, ale musieli zadowolić się drugą lokatą.

O dużym sukcesie może mówić także Jarek Repiński z Kościerzyny. Jego Scania R560 „Hot Rod” została uznana za najlepszy ciągnik siodłowy z lat 2011-2013. Scania „Hot Rod” znalazła się na także na pierwszym miejscu faworytów legendarnego tunera Scanii – Svempy.

Konkurs Nordic Trophy to także rywalizacja w klasach ocenianych przez jury fachowców, gdzie auta grupowane są pod względem rodzaju zabudowy lub zadań transportowych. Do najbardziej prestiżowych należy kategoria najlepsza zabudowa. W tym roku tytuł ten otrzymał Aron Plug z firmy Tijsterman & Pronk za swoją Scanią R500 przystosowaną do transportu kwiatów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!