Scania CityWide testowana w Krakowie

13 września 2013, 12:08

Firma Mobilis, która wygrała przetarg na obsługę jedenastu linii autobusowych w Krakowie, rozpoczęła testy najnowszego autobusu Scania CityWide. Po testach firma zdecyduje o wyborze pojazdów do obsługi Krakowa.

Niskopodłogowy autobus Scania ma długość 17 997 mm, szerokość 2550 mm, a w najwyższym miejscu 3150 mm wysokości. Jest napędzany 5-cylindrowym silnikiem o pojemności 9291 cm3 i mocy 320 KM. Jest to pierwszy tego typu pojazd wyposażony w silnik spełniający normę emisji spalin Euro 6.

Autobus posiada 59 miejsc siedzących i 54 miejsca stojące. Dla komfortu podróżnych posiada system wydajnej klimatyzacji oraz system wewnętrznej i zewnętrznej informacji pasażerskiej, jest też dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Wykorzystanie funkcji przyklęku podczas postoju na przystankach jest udogodnieniem dla kierowcy.

Początek ścisłej współpracy firmy Scania i Mobilis datuje się na rok 2011. Grupa Mobilis zakupiła wtedy 211 autobusów dla należącej do niej spółki EBS Transportation, która wygrała przetarg na obsługę przewozów pasażerskich w Amsterdamie. W tym samym roku Mobilis odebrał 5 autokarów Scania Touring, które woziły gości podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej „Euro 2012”.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!