Pierwsze DAF-y XF Euro 6 w wersji Low Deck w Polsce

16 września 2013, 13:09

Na początku września 2013 r. Tomasz Wieczorek, właściciel firmy TOBI z Bielska-Białej, odebrał dwa ciągniki siodłowe DAF XF Euro 6 w wersji Low Deck. To pierwsze Low Decki dostarczone do Polski. Firma TOBI złożyła również pierwsze w Polsce zamówienie na podwozie FAR XF Euro 6.

Kabiny obu odbieranych ciągników DAF XF Euro 6 są wyprodukowane w wersji Space Cab i w kolorze Bright Orange. Wszystkie pojazdy napędzają silniki Paccar MX13 460 KM, połączone z 12-biegową zautomatyzowaną skrzynią biegów AS Tronic, reflektory LED, Truck Navigation Radio, blokadę nocną DAF Night Lock oraz hamulec silnikowy MX Engine Brake.

– „O ekonomii DAFów słyszałem wiele dobrego, jednakże wyniki testu pojazdu demonstracyjnego, który udostępniony został przez lokalnego dealera DAF, firmę WTC, przeszły nasze oczekiwania. Pojazd zużył średnio 22,3 litrów/100 km, co daje oszczędności o kilka litrów w porównaniu z obecnie użytkowanym taborem. Decyzja mogła być tylko jedna – zamawiamy” – powiedział właściciel firmy, pan Tomasz Wieczorek.

Firma „TOBI” powstała w 1997 r. i początkowo jej działalność opierała się na jednym samochodzie, który był prowadzony przez samego właściciela. Wraz z zwiększeniem rozwoju firmy i jej znacznych obrotów oraz ilości partnerów (firma posiada oddział w Szwecji i partnerów na Ukrainie, Anglii, Niemczech) w 2006 r. powstała firma TOBI Sp. z o.o., która zajmuje się tą samą działalnością – profesjonalnym transportem i spedycją międzynarodową – oraz serwisem samochodów ciężarowych, naczep, samochodów dostawczych i wulkanizacją wszystkich typów pojazdów. Po dostarczeniu zamówionego podwozia DAF, flota składać się będzie z 50 pojazdów.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!