Solaris dostarczy 100 autobusów do Izmiru w Turcji

17 września 2013, 10:17

Przedstawiciele Zarządu Solaris Bus & Coach S.A. oraz spółki przewozowej ESHOT z Izmiru, podpisali umowę dotyczącą dostawy 100 niskopodłogowych Solarisów Urbino 18. Pojazdy zostaną dostarczone do Izmiru w pierwszych miesiącach 2014 roku.

Ratyfikowana umowa stanowi pierwsze zamówienie polskiego producenta na rynku tureckim. Przedmiotem zamówienia są 18-metrowe autobusy przegubowe. Wszystkie, w pełni niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, posiadają napęd spełniający normę emisji spalin EURO5.

– „Wygrana w przetargu na rynku tureckim, który jest niezwykle konkurencyjny i zdominowany przez lokalnych producentów, to dla nas ogromny sukces. Jednocześnie dostawa takiej liczby autobusów to duże wyzwanie i odpowiedzialność. Mogę jednak zapewnić zarówno naszego partnera biznesowego, jak i mieszkańców Izmiru, że już wkrótce będą mogli korzystać z produktów o najwyższej światowej klasie, o czym przekonali się już mieszkańcy ponad 500 miast w Europie i poza nią” – powiedział Dariusz Michalak, Wiceprezes Solarisa.

Firma ESHOT jest publiczną spółką zarządzającą i świadczącą dla Izmiru usługi publicznego transportu autobusowego. We jej flocie znajduje się ponad 1600 autobusów, które obsługują łącznie 320 linii. Z kolei Izmir, liczący ponad 3 mln mieszkańców, to trzecie co wielkości miasto w Turcji. Aglomeracja położona na zachodnim wybrzeżu Zatoki Izmirskiej jest drugim, po Stambule, najważniejszym portem handlowym Turcji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!